Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Merimetsa tee 3 üksus sai toreda raamaturiiuli

Merimetsa tee 3 üksus sai toreda raamaturiiuli

Inimese võimed on erinevad: nii tulevad mõned üsna kenasti toime oma elu ja muredega, kuid teistel puudub tegelik oskus eluga toime tulla. Igapäevases elus kuulub inimene gruppidesse ning kõige esmasem ja põhilisem neist on perekond, kust areneb meie vajaduste profiil ja kus paljud meie vajadused täituvad.

Kõige toredam on see, et meie Merimetsa tee 3 ÖK üksus on ühtse suure perekonna AS Hoolekandeteenused liige ja me tegeleme personaalselt iga kliendi probleemi lahendamisega, lähtudes elanike soovidest ja võimalustest ning pakume koostöö käigus palju erilahendusi. Üksuse noored kliendid eelistavad Messengeri kaudu suhtlemist ja otsivad elamusi e-keskkonnas. Paljud meie maja täiskasvanud kliendid tundsid aga puudust raamatute lugemisest. Raamatud aitavad reaalsusest välja lülitada, osaleda ajaloosündustes ilma kohale minemata, tunda Kosmose avastamisrõõmu, elada kellegi teise elu.

Koostöös on jõud

Iga inimene on meie peres väärtuslik ning kõikide vajadusi tuleb hinnata ja neid toetada. Nii tegelesime küsimusega tõsiselt ja tiimijuht küsis sotsiaalvõrgustikes, kas on Tallinna elanikel ehk raamatuid, mis on heas korras, kuid kodus ülearuseks muutunud. Tänu headele inimestele annetati meile palju raamatuid ning otsustasime, et ei jaota neid perede vahel, vaid valime raamatutele nähtava koha nö näoga enda suunas. Koht sai kiirelt valitud, aga selgus, et sobiv raamaturiiul oli puudu.

Mida ei saa üksinda saavutada, saab võimalikuks tänu koostööle. Siinkohal oli suureks abiks ja toeks kinnisvaradirektor Karl Mänd, kes kinkis meile ilusa valge raamaturiiuli, mis ootas meid kõrvalhoones.

Arvestades, et inimesed loovad energiat ja inimeste vahel grupis toimub energiavahetus, palusime meie füüsiliselt tugevamaid kliente aidata riiuli kohaletoimetamisega ja kohapeal kokkupanemisega. Aktiivsed mehed, kellele ei sobi monotoonne töörütm, said positiivsete emotsioonide toel sellega kenasti hakkama. Iga aktiviseeriv tegevus on rehabilitatsiooni oluline osa, mis aitab suurendada inimeste osalemist ühiskonnas ning toob välja inimese oskused ja võimed.

Nüüd kaunistab see ilus ja imetlusväärne raamaturiiul meie üksuse koridori ja pakub lugemist väga erineva maitsega lugejatele.

Diana Jurkova, Merimetsa tee 3 tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!