Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Millised on populaarsemad erialad õppimiseks?

Millised on populaarsemad erialad õppimiseks?

Õppimisvõimaluste leidmine aitab toetada elanike taastumist. Läbi õppimisvõimaluste leidmise toetame elanike teadlikkuse, iseseisvuse ja otsustusvõime suurenemist. Õppimine aitab leida sõpru, tuttavaid ja tegevusi. Edukalt lõpetatud kool annab enesekindluse ja eriala, mis on elanike identiteedi edendamisel oluline ning suurendab võimalusi tööturul osalemiseks.  

Millised on populaarsed õppevaldkonnad?

Alates sellest sügisest osaleb tasemeõppes kokku 55 inimest. Nendest 38 on kogukonnaelamise (KE) ja 17 ööpäevaringse erihooldusteenuse (ÖH) elanikud. Kõige rohkem tasemeõppes osalejaid on Kesk-Lõuna piirkonna kodudest. Kõige enam õpitakse kokanduse valdkonnas – abikokad, köögiabilised ja pagarid. Sellele järgneb puhastusteenindaja eriala õppimine. Mõned meie elanikest lõpetavad põhikoole ja gümnaasiume ning üha populaarsemaks muutuvad erialad, mis on seotud autode remondi ja hooldusega.  

Kui on tahe õppida, leiab alati võimaluse

Suur hulk kutsekoole on kohandanud õppekavasid selliselt, et meie elanikel oleks võimalik õppida. Mõnel juhul käivad elanikud õppimas oma kodudest kaugel ning kasutavad kooli jõudmiseks ühistransporti, lähedaste abi, koolide ühiselamutes elamist jne. Ükski takistus ei ole ületamatu, kui soov õppimiseks on olemas. Tänaseks on meie kodudel juba piisavalt kogemusi, et jagada neid ka nendega, kes veel kahtlevad, kas nende üksuses on õppimisvõimelisi elanikke või mitte.  

Julgustan kõiki uurima juba nüüd, milliseid erialasid erinevad koolid pakuvad ning millised on meie elanike huvid, kes võiksid kooliteed alustada näiteks järgmisel sügisel. Just nüüd on õige aeg hakata elanike ja nende lähedastega tööle selles suunas, et nad oleksid valmis aasta pärast õpinguid alustama.  

Vaata siit, mis erialasid koolid pakuvad:  

Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus

Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasium 

Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium 

Pärnumaa Kutsehariduskeskus 

Rakvere Ametikool 

Tallinna Kopli Ametikool  

Tallinna Mehaanikakool 

Tartu Rakenduslik Kolledž 

Tartu Waldorfgümnaasium 

Valga Kutseõppekeskus 

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool 

Viljandi Kutseõppekeskus 

Võrumaa Kutseõppekeskus  

.

Tuuli Ainsaar, koolituste arendusjuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!