Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Mõistmise kunst: Karula tegevusjuhendajate inspireeriv igapäev

Mõistmise kunst: Karula tegevusjuhendajate inspireeriv igapäev

Päikesekiired Eesti hallis novembrikuutaevas on harv nähtus, ent Karula Kodu tegevusjuhendajad suudavad tuua sära meie elanike igasse päeva. Nende mitmekülgseid tööülesandeid saadab oskus leida see miski, mis pakub elanikele rõõmu ja elamusi. Pealtnäha lihtsa eesmärgi saavutamiseks on aga vaja põhjalikult tunda meie elanike tugevusi, soove ja vajadusi.

Meil on ühine missioon läbi viia rohkem kui lihtsalt tegevusi – luua elanikele mälestusi. Sealjuures arvestades sellega, et toetame ööpäevaringselt kliente, kelle huvid ja tähelepanuulatus võivad üksteisest oluliselt erineda. Kõik tegevused on kohandatud vastavalt elanike huvidele, võttes arvesse ka majade individuaalseid eripärasid. Tegevused on enamasti lihtsad, kuid tegevusjuhendajad on alati valmis, et abistada ja suunata. Aasta jooksul vahelduvad mõned tegevused, kuid teatud rutiinid on mõne elaniku jaoks hindamatud. Selles kõiges aitab orienteeruda tegevusjuhendajate teadlikkus, leidlikkus ja kogemuste vahetamine kolleegidega.

Rõõm väikestest asjadest

Rõõm peitub sageli väikestes asjades ja proovime Karulas seda iganädalaselt avastada. Traditsioonina saame kõik Karula saalis korra nädalas kokku, tähistades rahvakalendri sündmusi, pidades klientide koosolekuid või lihtsalt nautides tantsu ja seltskonda. Tantsimine ei ole vaid füüsiline aktiivsus, vaid ka tegevusjuhendaja ja elaniku ühine jagatud rõõm – olgu selleks siis ratastoolitants või tants koos juhendajaga. Üks on aga kindel: muusika valib alati meie elanik Avo, kes toimetab osavalt nutitelefonis oma nina abil!

Kogukonnas oodatud ja hoitud

Võtame tihti ette tegevusi, mis panevad tundma, et oleme oma kogukonnas oodatud ja hoitud. Külastame klientidega regulaarselt Heimtali loomestuudiot, kus tegevusjuhendajate abiga saavad elanikud osaleda erinevates kunstitegevustes. Viljandi Linnaraamatukogus käime samuti igakuiselt, kus huvijuht Anneli Kengsepp meid alati millegi uue ja huvitavaga üllatab. Näiteks kohtusime seal viimati muusikaterapeut Maria Allikmaaga.

Lisaks oodatud tegevustele üllatame kliente ka eriliste hetkedega. MTÜ Päevakeskus Vingeri noored külastasid meid 14. novembril näidendiga “Kevade Vingeri pilgu läbi”, mis pakkus kõigile palju rõõmu. Hiljem nautisime kringlit ja tantsisime, ning lahkudes lubasid noored meie juurde varsti tagasi tulla.

Detsembri keskel ootab meid ees ühine jõulupidu, kuhu kutsume ka elanike lähedased. Selleks puhuks valmib Karula tegelusmajas tegevusjuhendajate ja elanike koosloodud Jõulumaa koos fotoseinaga. Üritusel etendub tegevusjuhendaja Andrese initsiatiivil näidend “Meie sõber vitamiin”, kus ka meie elanikud näitlejarolli astuvad.

Nende erinevate tegevuste kaudu loome mitmekesise ja toetava keskkonna, kus iga päev on täidetud rõõmu, avastuste ja ühiste kogemustega.

Kaia Lepik, Karula, Viljandi Männimäe ja Viljandi Näituse kodude klienditöö juht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!