Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Narva erivajadusega inimeste kodu valmib aasta lõpus

Narva erivajadusega inimeste kodu valmib aasta lõpus

Sel nädalal algavad Narvas Sepa põik 1 krundil psüühilise erivajadusega inimeste kortermaja ehitustööd. Plaani järgi valmib hoone detsembris.

AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno sõnul on Ida-Virumaal puudus kaasaegsetest teenusekohtadest, kus psüühilise erivajadusega inimesed saavad elada võimalikult tavalist elu.  „Meie eesmärk on aidata psüühilise erivajadusega inimesel üles leida enda tugevused,  et ta näeks end taas väärtusliku kogukonna liikme ja inimesena”. 

“Suures hooldekodus ei ole inimestel läinud vaja paljusid oskusi – söögi valmistamine, pesu pesemine, ruumide koristamine ja isegi endaga seotud otsuste vastu võtmine. Samuti pole olnud piisavalt võimalusi asuda tööle või õppima. Kogu vastutus ja inimese elu üle otsustamine oli jäänud asutusele. Näeme, et see vastutus ja oskused tuleb inimesele tagasi anda. Seda aitavad saavutada väikesed kodud kogukondades ja sisuline tugi, mida seal pakume,“ lisas Lanno.

Narva linnapea Katri Raik tervitab uut võimalust linna abivajajatele: „Omavalitsuse jaoks on kõige olulisem, et iga meie elanik saaks kodukohas vajalikku tuge. Kuigi teenust hakkab korraldama riik, saame teha kõik endast oleneva, et maja kiirelt valmiks ning Narva erivajadusega inimesed saaksid tulla tagasi koju“.

AS Hoolekandeteenused kinnisvaradirektor Karl Mänd: „Kuigi Narva on üks suuremaid Eesti linnu, ei pakuta siin veel psüühilise erivajadusega inimestele ööpäevaringse toega teenust. Tulevikus saavad abi vajavad inimesed jääda elama enda tuttavasse linna, spetsiaalselt neile rajatud korterelamusse“.

„Narva psüühilise erivajadusega inimestele ehitame viie korteriga elamu Sepa tänavale, selle asukoha leidsime koostöös Narva linnavalitsuse ja linnaelanikega. Ehitustööd plaanime lõpetada selle aasta lõpus, et uue alguses saaks elanikud kolida. Kindlasti peame arvestama Ukraina sündmuste tõttu tekkinud riskidega ehitusmaterjalide ja tööjõu nappuse osas. Siiski usun, et hea koostöö töövõtja ja linnaga aitavad Narva erivajadusega inimestele kaasaegse kodu plaanitud tempos valmis teha.”

Korterelamu igas korteris hakkab elama kuus inimest, kellele on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendajad. Igal inimesel on oma magamistuba, ühiseks kasutamiseks on köök-elutuba, hügieeni- ja majapidamisruumid. Selle maja elukorraldus on võimalikult sarnane igale teisele korterelamule. 

AS Hoolekandeteenused töötab selle nimel, et sulgeda suured erihooldekodud ja nende asemele rajada psüühilise erivajadusega inimestele kogukondadesse inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks oleme üle Eesti sulgenud kümme suurt ühiselamutüüpi asutust ja nende asemele ehitanud erivajadusega inimestele 60 peremaja ja 21 korterelamut, rekonstrueerinud kuus eramut ning soetanud 79 korterit üle Eesti.

Majade ehitamist ja rekonstrueerimist ning korterite soetamist rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti riik ja AS Hoolekandeteenused.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!