Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Õiguskantsler külastas Narva Sepa kodu

Õiguskantsler külastas Narva Sepa kodu

Tatjana Patsanovskaja, Narva Sepa ja Sinimäe Kodu tiimijuht

Aprilli keskpaigas võttis minuga ühendust õiguskantsleri nõunik, kes ütles, et 2.-3. mail tuleb õiguskantsler visiidiga Ida-Virumaale ja soovib külastada ka Narva Sepa kodu. Külaskäigu põhjus oli see, et enne kodu ehitamist olid meie ettevõtte ja Narva linna vahel päris tõsised erimeelsused – tollane linnavalitsus ei soovinud selliste elanikega kodu linna lubada. Õiguskantsleril oli soov näha, kuidas meil praegu läheb, millised on meie rõõmud ja mured.

3. mail tuli õiguskantsler Ülle Madise oma kolleegidega meile külla. Näitasime oma kodu ja rääkisime meie elukorraldusest: kuidas valmistame toitu, milliseid tegevusi pakume klientidele, kus käime linnas. Kõik külalised olid väga sõbralikud, kuulasid meid huviga ja esitasid palju küsimusi, näiteks:

 • Kuidas läheb meie tavaline päev?
 • Kas kliendid saavad ise minna linna?
 • Kuidas on korraldatud taskuraha kasutamine ja poodide külastamine?
 • Kuidas suhtuvad meisse tavalised linna elanikud ja linnavalitsus?
 • Kas sugulased või sõbrad saavad meid külastada?
 • Kas kliendid saavad ise mõneks ajaks minna sugulaste juurde?
 • Kuidas on meil korraldatud transport?
 • Kuidas planeerime korrastada kodu territooriumi?
 • Kuidas õnnestus leida personali?
 • Kas kõik töötajad on vastava ettevalmistusega?

Kokkuvõtvalt võime öelda, et külalised jäid vastuste ja koduga väga rahule, eriti meeldis neile meie 2+2 tegevuste kava, mis oli igas korteris infotahvlitel üleval.

Visiidi lõpus küsisid külalised, millised on meie mured ja kuidas nad saavad meile abiks olla. Ütlesime, et tahaksime pakkuda oma elanikele rohkem tegevusi väljaspool kodu, sealhulgas ka töötamise võimalusi. Paraku ei ole enamus ööpäevaringse erihooldusteenuse (ÖH) elanikest konkurentsivõimelised avatud tööturul, kuid alates jaanuarist ei ole pikaajaline kaitstud töö teenus neile kättesaadav. Ülle Madise oli sellisest infost väga üllatunud, pani kirja, lubas uurida ja aidata.


Tagasi

  Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

  Sinu sõnum on saadetud!