Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Õppimine annab enesekindluse

Õppimine annab enesekindluse

Tunnustus meeskondadele, kes on toetanud elanike õppimist!

Õppimisvõimaluste leidmine aitab toetada elanike taastumist. Läbi õppimisvõimaluste leidmise toetame elanike teadlikkuse, iseseisvuse ja otsustusvõime suurenemist. Õppimine aitab leida sõpru, tuttavaid ja tegevusi. Edukalt lõpetatud kool annab enesekindluse ja eriala, mis on elanike identiteedi edendamisel oluline ning suurendab võimalusi tööturul osalemiseks.   

Läbivalt kogu aasta on tasemeõppes osalenud 54 meie kodu elanikku.  Suur osa nendest elab kogukonnas elamise teenusel (37 inimest) ja väiksem osa ööpäevaringsel erihooldusteenusel (17 inimest).  

Kõige populaarsemad ametid, mida õpitakse, on köögiabiline, abikokk ja abipagar (24 õppijat). Sellele järgneb puhastusteenindaja eriala (21). Tasemeõppes osalejate seas on ka autoremondilukkseppasid, gümnasiste, põhihariduse omandajaid ning kutsevaliku ja kohanemiskursustel osalejaid.  

Sellel aastal lõpetasid edukalt tasemeõppe 34 elanikku (KE teenuselt 24 inimest ja ÖH teenuselt 10).  Allolevas tabelis on välja toodud, millistes üksustes tasemeõppe lõpetanud elanikud elavad.  

Piirkond ja üksus KE ÖH Üldkokkuvõte 
Kesk-Lõuna 14 4 18 
Jõgeva Allika  
Jõgeva Piiri  
Põltsamaa Kingu 
Tartu Anne  
Tartu Kaunase  
Tartu Mõisavahe  
Valga Jaama 
Lääne 8 3 11 
Haapsalu Kuuse  
Paide Aia  
Pärnu Oja  
Pärnu Uus-Sauga 
Rapla Nurme  
Türi Kodu 
Türi Jaama  
Harju 2 1 3 
Keila Kaare 
Tallinn Seli  
Tallinn Õismäe  
Viru   2 2 
Narva Sepa  
Sinimäe KOdu  
Üldkokkuvõte 24 10 34 

Suur tunnustus tiimijuhtidele, piirkonnajuhtidele ja tegevusjuhendajatele selle eest, et nad on aidanud elanikel õppimisvõimalusi leida ning toetanud neid kogu õpingute vältel!

Kuula ja vaata, mida räägib meie õppurite kohta Liina Kikkas Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolist!

 Tuuli Ainsaar, koolituste arendusjuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!