Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Osaleme digitaalsel koristuspäeval!

Osaleme digitaalsel koristuspäeval!

Ka digiprügi on prügi, aga kes tahaks prügi sees elada? 

Telia kutsub kõiki eraisikuid ja ettevõtteid osalema digitaalsel koristuspäeval. Selle päeva eesmärk on korda teha oma digielu ja kustutada enda seadmetest (nt sülearvuti, nutitelefon jm) kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks.  

Kuidas tekib digiprügi? 

Digiprügi tekib tihti märkamatul. Näiteks tegin telefoniga viis pilti kenast maastikust ja… unustasin. Vaata nüüd üle – äkki piisab neist kõige kenama foto säilitamisest? Või tegin Exceli faili ja siis oma arvutisse sellest teise või kolmandagi versiooni? Jätan eelmised versioonid alles, et ehk on vaja kunagi võrrelda. Kui ma aga eelmiseid pole mitu aastat isegi avanud, siis võibolla ei ole neid enam vaja? 

Millele digiprügi koristades tähelepanu pöörata? 

Digiprügist puhtam seade töötab paremini ja väike isiklik võit ootab ka igat koristajat – hiljem vajalikku infot otsides komistame vähem ebavajaliku info otsa.  

Loomulikult peab arvuti ja telefoni koristamisel olema hoolas ja ei tohi liiga uljaks minna. Kindlasti tuleb alles hoida dokumendid, mis peavad sisekorra või seaduse järgi säilima. Mis siis, et me võibolla ei vaatagi neid kunagi, aga kui läheb vaja, peavad need alles olema.  

Digikoristame 31. jaanuaril! 

Ka meie ettevõte ühineb digitaalse koristuspäevaga, mis toimub 31. jaanuaril 2020. Loe digikoristuse kohta lähemalt: https://koristuspaev.digitark.ee/ 

Digikoristada saab ka kodus – uskuge, see on palju mõnusam, kui tolmulapiga mässata. Ka kodustele saab öelda: “Nüüd kõik koristama!” 

PS: Kas teadsid, et ka kõik see, mida me internetis teeme, kasvatab süsinik-jalajälge? Süsiniku jalajälg on kasvuhoonegaaside heite koguhulk, mis tekib inimese, ettevõtte või mingi toote/teenuse olelusringi jooksul. 

Andrus Novoseltsev, IKT juht 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!