Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Päev külalistega – tunnustus tehtud tööle

Päev külalistega – tunnustus tehtud tööle

7. septembril korraldasime Kuressaare Sirge Kodus erilise avatud uste päeva, sest soovisime näidata enda kodu elu ka külalistele ja kogukonnaliikmetele.  

Ettevalmistused avatud uste päevaks algasid juba mõni aeg varem. Õnneliku juhuse läbi sattusime Rapla Alu ja Nurme kodu tegevusjuhendaja Eve Ruuliga vestlema nende toredast tantsurühmast, mille kunsti olid nad valmis ka meile näitama tulema. Mõeldud, tehtud – nii oligi meile oodata toredaid üllatusesinejaid.

Saatsime välja kutsed eestkostjatele ja olulistele koostööpartneritele. Kahjuks saime ka äraütlevaid vastuseid, sest osasid hoidsid kinni muud tegevused ja nii ei saanud nad meile külla tulla. Arusaadav, meie psühhiaatritel on samal ajal vastuvõtt ja rehabilitatsiooniasutused peavad tegelema teiste klientidega. Järgmisel aastal püüame olla paremad planeerijad ja alustada kutsumist varem.

Mida kõike on näidata!

Arutasime meeskonnaga läbi, mida külalistele pakkuda. Otsustasime, et õige kodu hõng on ikka omavalmistatud küpsetistel. Meie küpsetised said palju-palju kiidusõnu ja kadusid laualt tõesti nagu soojad saiad!

Sättisime kõikidele vaatamiseks välja kõikide elanike loomingu ja olime ka ise imestunud, et meil on tõesti palju, mida uhkusega näidata. Terve pikk rida Marise kootud sokke, mitmesugust maalikunsti ja käsitööd.

Meie Kuressaare Sirge kodus on ka tublid muusikud, nii said külalised nautida nii Ivo kandle- kui Marise akordionimängu.

Rõõmsad taaskohtumised

Nägime rõõmuga, et meie sündmus kujunes väga rahvarohkeks. Suur rõõm oli näha, kuidas meie elanikud rõõmustasid taaskohtumise üle vanade sõpradega teistest kodudest. Rapla elanike saabudes nägime nii mõndagi kallistust endise tegevusjuhendajaga Sõmera Kodu aegadest.

Kohale tulid ka mitmed pereliikmetest eestkostjad, kes ei peljanud ette võtta selle olulise päeva puhul ka pikka sõitu mandrilt.

Suur rõõm oli vastu võtta SA Hea Hoog Kuressaare Töökeskusse tegevusjuhendajad. Meie elanikud käivad nende juures tööl, aga sel korral said nad tulla külla pidu nautima ja meie kodu elu vaatama.

Tulevast praktikakohta kaemas

Kohale saabus ka terve kursus äsja Kuressaares Ametikoolis tegevusjuhendaja kutseõpet alustanuid, kes said oma silmaga üle vaadata oma tulevase praktikakoha ja kujundada esmamulje Sirge kodust. Märkasin väga suurt huvi meie kui praktikakoha vastu. Kui kõiki kutsuti ühisesse tantsuringi, siis esialgu olid õppurid eestlaslikult tagasihoidlikud. Kui hõikasin neile, et esimesena kohale jõudja saab esimesena praktikale, olid kõik kohe ringis ja mõnigi kaasamas ka meie elanikke.

Päeva lõppedes peale külaliste lahkumist istusime oma meeskonnaga ühisesse kohvilauda. Kõikide silm säras ja hing oli täis rõõmu ja rahulolu kordaläinud päevast. Olime kuulnud nii palju tunnustavaid sõnu meie tööle! Keegi oli ühele tegevusjuhendajale omavahelises vestluses jaganud, et tal on kodus praegu erivajadusega teismeline, kelle tulevikku näeb ta meelsasti meie kodus.

Tiimijuhina ütlesin oma meeskonnale, et mul ei jätku sõnu väljendamaks tänulikkust ja imetlust, kuidas nad suutsid erinevaid andeid, oskuseid ja tugevusi kokku pannes luua sellise mõnusa päeva, millest saab nii olulise osa meie loos.

Marianne Polding, Kuressaare üksuste tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!