Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Pagulaskeskuse juht: „Mu araabia keel on aastaga paremaks läinud!“

Pagulaskeskuse juht: „Mu araabia keel on aastaga paremaks läinud!“

Kuidas mööduvad selle inimese tööpäevad, kel “tuleb ette ka nädalaid, kus ta ei anna ühtegi intervjuud”, kes peab oskama suhelda vajadusel ka kehakeeles ja kes on mingis mõttes kümnetele ja kümnetele võõramaalastele eestlaste võrdkuju?  Eesti Ekspressi ajakirjanik Tiina Jõgeda käis külas Vao Varjupaigataotlejate keskuse juhil Jana Selesneval.

Mis tegelikult juhtus, kui 29. jaanuaril viis noort meest Tartust autoga keskusse külla tulid; mis tunne on keskuse töötajatel, kui maja seinu süüdatakse ja vaenulikke loosungeid hõigatakse; kuidas on võimalik suhelda inimestega, kes ei mõista ei inglise, vene ega ühtegi muud laiemalt kõneldavat võõrkeelt ja milline on üldse igapäevaelu varjupaigataotlejate keskuses – sellest loe tänasest Eesti Ekspressist.

Eesti Ekspress 10.02.2016 lk 1   lk 22   lk 23    lk 24


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!