Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Pärnakad said võimaluse end kõrbesse tikkida 

Pärnakad said võimaluse end kõrbesse tikkida 

19. juunil oli AS-i Hoolekandeteenused Pärnu Uus-Sauga kodus palju saginat ja külalisi – toimus suvealguse kontsert, kus kõik huvilised said anda oma panuse ka ainulaadses Aeglase piste projektis.  

Aeglane Piste on EKA ringdisaini tudengite ja V2gi koostööna sündiv projekt, mille raames reisivad nii Eestis kui ka näiteks Soomes, Aafrikas ja Ameerikas ringi suured linad, millele oodatakse inimesi tikkima. Kõik linad saavad ühises installatsioonis kokku augustis USA-s Nevada kõrbes toimuval rahvusvahelisel kunstisündmusel Burning Man, kuhu ka Aeglase piste projekt pääsu sai. Üks lina on usaldatud ka Hoolekandeteenustele ja SA-le Hea Hoog, kes kutsuvad omakorda kõiki huvilisi tikkima, eelnev kogemus vajalik ei ole.  

Aeglase piste eesmärk on juhtida tähelepanu kiirustamisele, mis paneb tegema halbu valikuid nii iseenda kui looduse suhtes. Tikkimine võimaldab hetkeks aja maha võtta ning oma mõtted ja tunded linale lisada – täpselt niimoodi, mis hetkel õige tundub, meelepärases värvis ja kujus, ilma võimaluseta eksida. Nii lina kui tikkimiseks kasutatavad lõngad on päästetud materjalid. 

„Pärnu Uus-Sauga kodu psüühilise erivajadusega elanikud koos tööpere ning nii lähemate kui kaugemate külalistega Raplast ja ka Vana-Vigalast nautisid tikkimist väga – uhke tunne on saata oma tikand Eestit esindama teisele poole maakera,“ võttis perepäeva kokku kodu tiimijuht Liis Nikkarev.  

Vihmast hoolimata pani oma pilli järgi suvepeolised tantsima Rivo Rehe, lisaks sai tutvuda SA Hea Hoog tööga, mis pakub töövõimalusi psüühilise erivajadusega inimestele. Huvilised said ekskursioonil teada ka seda, kuidas ja millist tegusat ja tavalist elu elavad psüühilise erivajadusega inimesed väikestes hubastes kortermajades, mis asuvad kogukondades.  

Kadri Talva-Ots, kommunikatsioonijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!