Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Põltsamaa erihooldekodule kaalutakse veel kahte asukohta

Põltsamaa erihooldekodule kaalutakse veel kahte asukohta

Täna, 13. juunil saatis AS Hoolekandeteenused taotluse Põltsamaa Vallavalitsusele projekteerimistingimuste väljastamiseks. Lisaks Kuperjanovi tänava krundile kaalutakse psüühiliste erivajadustega inimestele kortermaja ehitamiseks veel kahte asukohta.

Maikuus toimus kohtumine Põltsamaa vallavolikogu, vallavalitsuse ja AS Hoolekandeteenuste vahel. Kohtumisel arutati osade linnakodanike vastuseisu rajada psüühiliste erivajadustega inimeste kodu Põltsamaale Kuperjanovi 2 ja 4 vahel asuvale krundile. Volikogu eestvedamisel pakkus vallavalitsus hoone ehitamiseks välja üheksa alternatiivset asukohta.

Hoolekandeteenuste kinnisvaradirektor Karl Mänd: „Peale analüüsi jäid Kuperjanovi tänava krundi kõrval valikusse veel kaks riigile kuuluvat maaüksust. Volikogu liikmete pakutud valikutest taotleme projekteerimistingimusi Tartu mnt 1 kõrval asuvale vanale turuplatsile ja Tartu mnt 5 kõrval asuvale maale“.

„Meie soov on luua erivajadusega inimestele kodu, kus nad tunneksid end kogukonna osana. Kui volikogu liikmed kohaliku kogukonna esindajatena kinnitavad, et need asukohad on erivajadustega inimestele sobivamad, siis uurime neid võimalusi tõsiselt“, lisas Mänd.

Valikusse jäänud kahe krundi sobivuse hindamiseks on järgmisena vaja välja selgitada hoonestustingimused, mille määrab vald.  Samuti peab välja uurima maaomaniku huvi ja võimaluse anda need kasutusele erivajadusega inimeste eluhoone ehitamiseks. Selle info põhjal saab teha lõpliku valiku, arvestades ka kohaliku kogukonna eelistusi. Ehitamisega soovib AS Hoolekandeteenused alustada käesoleva aasta sügisel. Hoone valmimiseks kulub orienteeruvalt üks aasta.

Ülejäänud pakutud asukohad langesid edasisest otsustamisest välja peamiselt kahel põhjusel. Need on liiga väikesed, mistõttu on võimatu ehitada vajaliku suurusega hoonet või puuduvad hoonestustingimused, mida ei saa määrata ka projekteerimistingimustega. Viimane tähendaks detailplaneeringu koostamist, millele võib kuluda kuni 4 aastat.  Arvestades, et reorganiseerimisprojekt peab olema lõpule viidud hiljemalt 2022. aasta lõpuks, siis planeeringu koostamine ajagraafikusse ei mahu.

Taust

Erivajadustega inimestele loodavates uutes elamutes on neli korterit. Igas korteris elab kuus inimest, kellele on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendaja. Selliseid kodusid rajatakse hajusalt üle Eesti, et iga inimene saaks elada oma lähedaste juures.

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üheksa suurt “kombinaadi-tüüpi” asutust, kolm ootavad veel oma järge. Kaasaegsed elamistingimused on saanud juba enam kui 1000 inimest.

Põltsamaa teenuseüksuse rajamine on osa erihoolekandeasutuste reformist, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel.

Foto sama tüüpi majast Tallinnas Vasara tänaval.
Pikem taustamaterjal slaididena.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!