Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Põlvas avati psüühilise erivajadusega inimeste ridaelamu ja fotonäitus

Põlvas avati psüühilise erivajadusega inimeste ridaelamu ja fotonäitus

Täna avati Põlvas Kaasiku tänaval ridaelamu, kuhu kolib elama 30 psüühilise erivajadusega inimest. Maja kõrval asuvas Selveris saab järgmistel kuudel vaadata psüühilise erivajadusega inimeste fotokonkursi „Vari ja valgus“ parimaid töid.

Hoolekandeteenuste Kesk-Lõuna piirkonna juht Imbi Rego sõnul on see väga suure unistuse täitumine, et inimesed, kes vajavad rohkem hoolt ja abi, saavad seda koduses keskkonnas. “Loodan siiralt, et kõik abivajavad inimesed ei pea tulevikus oma kodukandist enam kaugele minema, nii säilivad suhted ka pere ja lähedastega.“

Ridaelamus on viis korterit, igas korteris elab perena kuus inimest. Korteris on köök ja elutuba söögi tegemiseks ning aja veetmiseks, igal elanikul on oma magamistuba. Lisaks on ridaelamus üks ruum, mida saab kasutada kodus töötamiseks.

Põlva ridaelamu on eelviimane valminud maja kesk- ja lõunaeestis. Kinnisvaradirektor Karl Mänd: „Uued kortermajad on juba Põltsamaal ja Valgas, järgmisel aasta alguses loodame valmis saada maja Tartu piirkonna inimestele.“

Põlva Selveri fuajees on järgmistel nädalatel võimalik vaadata fotonäitust. Juba kümme aastat on MTÜ Vaimupuu korraldanud fotokonkursse intellektipuude ja psüühilise haigusega inimestele. Aastal 2021 oli teema „Vari ja valgus“. Laekunud 1321 foto hulgast valis žürii välja parimad, hinnates fotode vastavust teemale, tehnilist teostust, aga ka pingutusi ja aega, mida lavastamine nõuab.

Taust

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üksteist suurt ühiselamu tüüpi asutust, viimasena ootavad kolimist Võisiku Kodu elanikud.

Uute majade ülalpidamiskulud katavad selle elanikud, teenuse eest tasub riik. Hoone maksumuseks kujunes pea kaks miljonit eurot. Maja ehitamist rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, riik ja AS Hoolekandeteenused.

Galerii

Fotonäitus:

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe

Avalike suhete juht

AS Hoolekandeteenused

+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!