Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Pressiteade: Vaimupuu koduleht vastab nüüd ligipääsetavuse nõuetele

Pressiteade: Vaimupuu koduleht vastab nüüd ligipääsetavuse nõuetele

Täna, 3. detsembril 2020, rahvusvahelisel puuetega inimeste päeval, avalikustab Vaimupuu oma uue, paremini ligipääsetava kodulehe www.vaimupuu.ee. Nüüd saab Vaimupuu kodulehel lugeda tekste müravabalt, mustvalgelt, lihtsas keeles ja isegi vene keeles. Eesti keeles saab artikleid ka kuulata.

Foto: Vaimupuu

Vaimupuu on Eesti esimene ja ainuke intellektipuudega inimeste teemasid käsitlev infokanal, mis püüab kajastada olukordi võimalikult positiivses ja lahendusi pakkuvas võtmes. Vaimupuu vana koduleht oli ajale jalgu jäänud, viimastel aastatel tegutseti internetis peamiselt Facebooki lehel. Sihtgruppi arvestades oli vaja eriliselt üles ehitatud kodulehte, mida oleks lihtne lugeda ja kasutada. Ligi kolm aastat ettevalmistusi, raha taotlemisi, kogemuste omandamisi IT-lahenduse pakkujate taseme osas, pärast testimisi, koosolekuid ja arutelusid on Vaimupuu koduleht nüüd lõpuks valmis. Projekti rahastas EV Sotsiaalministeerium Riigi Tugiteenuste Keskuse kaudu, projekti viis ellu Veebispetsid OÜ.

Ligipääsetavus erivajadusega inimestele tähendab lihtsamat ligipääsu kõigile. Uuel Vaimupuu kodulehel on võimalik muuta kirja suurust, tausta värvi ja kontrastsust, mis on olulised nii nägemispuude kui ka psüühikahäirega klientidele. Reklaamid ja otselingid rubriikidele on vaid esilehel, artikleid saab lugeda „müravabalt“. Järgitakse rahvusvahelise lihtsa keele nõudeid, artiklid on lihtsas keeles või varustatud lihtsas keeles kokkuvõttega, mis on kergesti leitav Inclusion Europe lihtsa keele logo märgi alt.

Eestikeelseid artikleid saab ka kuulata. Kõnesüntesaator on paigaldatud koostöös Eesti Keele Instituudiga. Lisaks nägemispuude või keskendumishäiretega inimestele lihtsustab artiklite kuulamise võimalus info tarbimist ka nende jaoks, kel lugemiseks aega napib.

Uuendusena on meie leht nüüd ka venekeelne, kuna vene keel on Eestis enim kasutatav võõrkeel. Uued tekstid tõlgitakse jooksvalt vene keelde, varasemaid tekste tõlgitakse vaid valikuliselt. Vaimupuu fotokonkurssidest on osa võtnud mitmed venekeelsed erivajadustega inimeste organisatsioonid, ent tihedamat infovahetust on seni takistanud keelebarjäär. Lähitulevikus on kavas leida ka sobiv venekeelne kõnesüntesaator, et ka venekeelseid artikleid kuulata saaks.

Rubriigid veebilehel on sarnased Vaimupuu ajakirja rubriikidele. Rubriigis „Meie inimesed“ tutvustatakse tublisid erivajadusega inimesi, „Tasub teada“ – jagatakse nõu, tutvustatakse seadusemuudatusi (nt toetuste taotlemise kord ja reeglid jne). Eriti populaarseks on saanud Vaimupuu „Kööginurk“, kus samm-sammult, fotodega illustreeritult, õpetatakse valmistama maitsvaid ja lihtsaid roogasid. Lisaks on võimalik vaadata varasemate fotokonkursside võidutöid, fotogaleriisid ja videoid olulisematest sündmustest ning lugeda pdf-versioonis vanu Vaimupuu numbreid.

Kodulehe tutvustamiseks viiakse läbi kampaania Facebooki keskkonnas, kus kodulehe aadressi jagajate ja kommenteerijate vahel loositakse välja auhindu. Auhinnakoti on kokku pannud Koduekstra AS. Vaimupuu meeskond ootab kõiki oma uut kodulehte testima ning tagasisidet andma, et oma kodulehte veelgi ligipääsetavamaks teha. Eesmärk on luua portaal, mille kaudu saaksid kõik inimesed tutvuda erivajadusega inimesi puudutavate teemadega.

MTÜ Vaimupuu asutati aastal 2011, aastast 2013 on see tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas. Juba mitu aastat korraldab Vaimupuu üritusi ja koolitusi intellektipuudega inimestele, millest kõige populaarsem on iga-aastane Vaimupuu fotokonkurss. Tänavu on tosina koolituse asemel toimunud üks, seegi vähendatud mahus. Tavaliselt novembris toimunud fotokonkursi võitjate autasustamine on lükatud edasi 2021. aastasse.

MTÜ Vaimupuu tegutseb sponsorite toel, meie suurim rahastaja on Sotsiaalministeerium.

Vaimupuu tänab oma lugejaid, toetajaid ja koostööpartnereid.

Vaata ja kuula!


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!