Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Psüühilise erivajadusega inimesed riputasid helkurpuudele 1279 helkurit

Psüühilise erivajadusega inimesed riputasid helkurpuudele 1279 helkurit

Eile ehtisid psüühilise erivajadusega inimesed Pärnu-, Saare-, Lääne-ja Järvamaal 1279 helkuriga kümme helkurpuud, et pimedate ilmade saabudes saaks iga kogukonnaliige endale helkuri võtta ja liikluses nähtav olla. Inimesed on oodatud helkureid ka puudele lisaks viima.

AS Hoolekandeteenused Lääne piirkonnajuht Elin Kokla sõnul on psüühilise erivajadusega inimesed aasta jooksul tegevusjuhendajate juhendamisel ja koos lähedastega valmistanud suure hoolega helkureid.

„Meie head partnerid kinkisid meile helkureid juurde, et saaksime enda üksuste lähedale teha ilusad helkuripuud. Puude helkuritega ehtimisel on kaks eesmärki – pakkuda kogukonna inimestele võimalust end pimedal ajal nähtavaks teha ning tõsta teadlikkust psüühilistest erivajadustest. Meie juures elavad inimesed soovivad olenemata enda vaimse tervise raskustest panustada kogukonda ja olla kasulikud,“ sõnas Kokla.

„Nii selle projekti juures kui igapäevaselt väärivad eraldi tunnustust tegevusjuhendajad. Nad on aidanud elanikel pikkade nädalate jooksul helkureid meisterdada, abistavad neid igapäevaselt kogukonnas liikumisel ning on taastumisel ääretult oluline tugi, keda peaksime rohkem väärtustama,“ lisas Kokla.

Helkureid aitasid puu otsa riputada Hoolekandeteenuste ja mõnes piirkonnas lisaks Politsei-ja Piirivalveameti töötajad.

Helkurpuude asukohad:

Haapsalu Kastani poe kõrval, Kuuse 24 territooriumil kuusepuu. Kontakt Haapsalu tiimitööspetsialist Kaire Klesment, , 58559934.

Uuemõisa Lasteaed-algkooli kõrval, Mõisa tee ja Kooli tee vahelisel haljasalal. Kontakt Uuemõisa Kodu tiimijuht Aune Sinisaar, , 5269774.

Rapla Alu tee 38 väravate juures avaliku kõnnitee ääres olev põõsas. Kontakt Rapla Alu tiimijuht Tiia Kaar, , 5301821.

Kuressaare Sirge 1 tänava ääres kogukonnaaia kõrval olev põõsas. Kontakt Kuressaare üksuste tiimijuht Terje Hanson, , 58605792.

Vändra hooldushaigla ja Vändra Kodu vahel kõnnitee ääres Vihtra teel. Kontakt Vändra tiimijuht Kersti Laan, , 53020341.

Türi Jaama 3 kõnnitee kõrval puu. Kontakt Türi tiimijuht Liis Kurg, 58553393. ,

Pärnu:

Oja 128, Niidumetsa bussipeatuse taga olev põõsas.  Kontakt tiimijuht Kairi Lume, , 58846310.

Oja 144 teeotsa ja haigla vahel olev puu kõnnitee ääres. Kontakt tiimijuht Kairi Lume, , 58846310.

Uus-Sauga 39 ja 39a kortermajade vahel olev kuuskede grupp. Kontakt tiimijuht Kadi Oja, , 58554401.

Pärnu kesklinnas Vanapargi pargis, Karja tänava poolsel küljel Turu bussipeatuse kõrval olev kuusepuu. Kontakt piirkonnajuht Elin Kokla, , 58858634.

Helkureid annetasid Presidendi Kantselei, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindlustusamet, Keskkonnaamet, Kaitseressursside Amet, Terviseamet, Pärnu Linnavalitsus, Rapla Vallavalitsus, Pärnu Haigla, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Pernova Hariduskeskus, Lääne Elu, Pärnu Keskraamatukogu, TÜ Pärnu Kolledž, Kaitseliidu Lääne Malev ja Holm Pank. Mitu asutust tegid selleks ka asutuse sees korjanduse.

„Lisaks oli mitmeid asutusi, kes sellel aastal meie projektiga kaasa tulla ei saanud, kuid kes on valmis järgmisel aastal meiega liituma. Tänu sellele on meie projektist sündimas iga-aastane traditsioon,“ lisas Kokla.

Galerii:


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!