Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Rääkisime kaasa konverentsil “Kuula meie häält”

Rääkisime kaasa konverentsil “Kuula meie häält”

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas rahvusvaheline eneseesindajate konverents „Hear our voices“ ehk „Kuula meie häält“, kus intellektipuudega inimesed rääkisid ise enda eest. Olümpia Hotellis toimunud sündmuse eestvedajad olid Inclusion Europe ja MTÜ Tugiliisu, oma panuse andsime ka meie.

Meie ettevõte kutsuti sinna, et läbi viia töötuba, kus arutasime, millised võimalused on teenuse kasutajal kaasa rääkida oma elus ja teenuse pakkumisel. 

Kuidas avaldada arvamust?

Töötoaks mõtlesime välja mängu, kuidas intellektipuudega inimesed saaksid oma arvamust avaldada. Selleks tegime kaardid elu tähtsate teemadega nagu pere, sõbrad, raha, turvalisus jne. Iga kaardi taga oli lugu, mida tiimina koos lahendada. 

Näiteks üks elu valdkond oli kogukond ja lugu järgmine:

Tere! Teie nõuannet vajab 21-aastane Laura, kes elab 24 elanikuga kortermajas ööpäevaringselt toetatud teenusel. Laurale meeldib käia koos oma tugiisikuga kord nädalas avalikus raamatukogus ja vaadata lugemissaalis fotoraamatuid loomadest. Laura on hästi emotsionaalne – kui midagi talle meeldib või ei meeldi, siis väljendab ta seda valjuhäälselt rääkides. Teised külastajad vaatavad Laurat etteheitva pilguga ja raamatukoguhoidjad on soovitanud tugiisikul teda enam mitte raamatukogusse tuua.  

Mis nõu annaksid Sina Laurale, tema tugiisikule, raamatukoguhoidjale ja inimestele, kes raamatukogus valjusti rääkivat Laurat kohtavad? 

Töötoas välja mõeldud lahendused korjasime kokku ja saadud materjale kasutame juba järgmisel aastal kliendikoosolekute läbi viimisel.  

Reet Asmer, teenuste arendusjuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!