Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Rakvere asenduskodu suleb uksed

Rakvere asenduskodu suleb uksed

31. augustist sulgeb Hoolekandeteenused Rakvere intellektipuudega laste asenduskodu, kuna Eesti lapsed saavad järjest rohkem teenuseid kodu lähedal ja üle-eestilise asenduskodu järgi ei ole enam vajadust.

AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno: „Augustis sulgesime viimase suure erihooldekodu täiskasvanutele ja meie psüühilise erivajadusega kliendid elavad nüüd kogukondades, väikestes kodudes. Õnneks toimus sarnane muutus laste jaoks juba aastaid tagasi – peresid toetavaid teenuseid on rohkem, lapsi saadetakse asenduskodudesse vähem. Kui see vajadus tekib, jäävad lapsed võimalikult kodu lähedale, et sidemed perekonnaga säiliks. Tänu sellele ei ole Rakvere asenduskodusse olnud vajadust lapsi juurde suunata ning saame sel erihoolekande reorganiseerimise aastal sulgeda ka meie ettevõttele pikast ajaloost kaasa tulnud asenduskodu (varem lastekodu).“

Rakvere asenduskodu loodi 2018. aastal, kui erihoolekande reorganiseerimise käigus suleti suur, kogukonnast eemal asuv Imastu koolkodu. Imastu lapsed said uue asenduskodu linnas, kus arendavad tegevused ja kogukond olid lähemal. Kümne aastaga on pea kõik lapsed suureks kasvanud ja läinud täiskasvanutele mõeldud teenustele. Augusti alguses oli asenduskodus neli last, kellest üks sai täiskasvanuks ning kolm noorukit läksid asenduskodusse, mis asub nende kodu lähedal.

Sotsiaalkindlustusameti andmetel on asendus- ja perekodudes elavate laste arv aasta-aastalt vähenenud. Kui 2016. aasta lõpu seisuga elas eesti asendus- ja perekodudes üle tuhande lapse, siis 2023. aasta juunis oli see arv 763.

„Me Eestis teame, et igale lapsele on parem kasvada peres. Tänu sellele panustab riik järjest rohkem lapsendaja-, hooldus- ning eestkosteperede koolitamisse ja toetavate teenuste pakkumisse. Töötame selle nimel, et pered, kes on valmis avama oma südame ja kodu, et armastada ja kasvatada mittebioloogilist last, leiaksid tee hooldusperede ringi,“ sõnab asendushoolduse talituse nõunik Anu Järvepera.“

Rakvere Lille tn majas jätkavad psüühilise erivajadusega täiskasvanutele mõeldud teenused – ööpäevaringse toega kodu ning päevakeskus.

Taust

Augustis lõppes 16 aastat väldanud erihoolekande reorganiseerimine. Euroopa Regionaalfondi toel suleti alates 2010. aastast 17 suurt vana tüüpi hoolekandeasutust ning ehitati kogukondadesse 60 peremaja, 28 kortermaja ja 7 eramut, lisaks osteti 79 korterit. Uue kodu kogukonnas sai üle 1500 psüühilise erivajadusega inimese.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!