Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Rakvere Päikese esimesed rõõmud ja ehmatus

Rakvere Päikese esimesed rõõmud ja ehmatus

Rakveres Päikese kortermajas on elanikud nüüd neli kuud elanud ja näeme tulemusi, kui hästi mõjub tegus elu kogukonnas.

Profiile lugedes oli meil kerge hirm, kuna meile tulid eakamad inimesed, kellel oli suurem hooldusvajadus. Esimeste kuudega on näha, et väikeses peres elamine aitab taastuda igas eas inimestel – lusika asemel söövad kõik noa ja kahvliga, enam ei ole ükski elanik püreetoidul, mehed aga ajavad ise masinaga habet.  

Minu kodu!

Alguses oli vaja elanikele väga sageli kinnitada, et see ongi nüüd päriselt tema kodu. Sisustasime tubasid nii, nagu igaüks soovis ja see oli neile meeletu ahhaa-elamus. Meie elanik Ants ütleb alati juurde, et see nüüd jääbki minu koduks. Nad on liikunud terve elu ühest kohast teise ja teadmine, et see on minu kodu, muudab suhtumist kogu majasse.

Toit valmib viies köögis

Meil on kortermajas viis korterit ja elanikud teevadki süüa igas köögis. Varem ei olnud neil võimalust toimkonnana süüa teha, kuid nüüd on kõik toidu valmistamisse kaasatud. Kõige keerulisem oli alguses päevakavast kinni pidamist motiveerida – kutsusime elanikud tuppa, aga siis alles algas toidu valmistamine. Meie inimesed ei olnud sellega harjunud ja võttis veenmist, et enne söömist on vaja võtta aega ja kõigepealt söök valmis teha.

Palju oli ka avastamist, mis on inimeste võimekus. Näiteks üks elanik kooris kartulit väga hästi, aga kippus kartuli päris pisikeseks koorima ja tuli vahepeal märku anda, et võta järgmine.

Soojad naabrid

Meie maja kõrval on ametikool ja haigla, sealsed töötajad on meid väga soojalt naabriks võtnud. Saame tagasisidet, et meil on väga toredad elanikud, kes on viisakad, naeratavad ja teretavad. Haiglas on teatud kellaajal koosolek ja meile räägiti, et nad alati vaatavad ja muhelevad, et meie inimesed lähevad õigel ajal jalutama.

Väljakutse tiimile

Sel nädalal oli meil ka esimene väljakutse tiimile – üks elanik kadus ära ja tegelesime esimest korda otsingute korraldamisega. Saime hästi hakkama – üks inimene vaatas tavapäraseid jalutusradasid, kohe suhtlesime ka ametikooliga. Teavitasime kiirelt politseid, kuna elanik ei tunne ümbrust ega liigu iseseisvalt ringi. Otsisime öösel kella üheni. Teades, et ta on meil varane ärkaja, alustasime nii meie kui politsei kella viiest hommikul uuesti otsinguid. Õnneks märkas teda politsei, kes ta koju tagasi tõi. Suur tänu Tapa Põllu kodu headele kolleegidele, kes aitasid meie elanikku otsida öösel ja varahommikul. Kokku oli ta ära ühe ööpäeva ja kõigil oli suur rõõm, et ta kiirelt leidsime!

Huvitav oli ka kadumise ajastus – klienti leida aitav GPS-seade oli juba tellitud ja postiga teel. Nüüdseks on see kohal ja hakkame selle kasutamist harjutama!

Suur aitäh meie uuele ja toimekale tiimile! Valdkonnas on varem töötanud ainult üks inimene ja palju on õppida meie elanike toetamise kohta. Õnneks on meil väga motiveeritud inimesed, kellel silm särab ja kõik soovivad meie elanikele tegusamat elu pakkuda. 

Heili Tammemägi, Rakvere Päikese ja Lille kodude tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!