Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Rakveres saavad kaks vana maja uueks koduks paarikümnele inimesele

Rakveres saavad kaks vana maja uueks koduks paarikümnele inimesele

Kaks vana maja saavad uueks koduks paarikümnele inimesele
Virumaa Teataja, 31.03.2016
Katrin Uuspõld

AS Hoolekandeteenused ostis sel kuul Rakveres kaks maja, mis peaksid aasta lõpuks renoveeritud saama ning muutuma uueks koduks praeguse Lille Kodu elanikele.

ASi Hoolekandeteenused teenuste direktor Liina Lanno rääkis, et Rakveres otsiti sobilikke maju väga kaua ja lõpuks langetati otsus kahe Narva tänaval kõrvuti asuva maja kasuks. “Oleksime eelistanud, et üks maja oleks ühes, teine teises linnaosas, aga sellist varianti me ei leidnud,” ütles ta.

Majad saavad aga õige pea koduks aastaid Lille Kodus elavatele inimestele, kes on kogukonnas elamise teenusel. See tähendab, et neil on oma toad, söögitegemise võimalus, aga ka juhendajad, kes aitavad neid igapäevaste tegevuste juures ja ka töövõimaluse leidmisel.

Soetatud hooned vajavad kapitaalremonti. “Pärast remonti on tegemist tänapäevaste energiasäästlike hoonetega, mille väljanägemine on kena ning kus elanikud ennast hästi ja privaatselt tunda saavad,” kõneles Liina Lanno. Lisaks hoonetele on ASi Hoolekandeteenused kasutada maaala, kuhu saab rajada tarbeaia ja puhkekoha.

“24 praegu Lille Kodus elavat inimest on võimelised suuremaks iseseisvuseks ning kolimine kümneliikmelistesse “peredesse” oleks nende järgmine samm iseseisvumisel. Seal oleks neil rohkem toimetamist ka maja ümbruse korrastamisel ning muid igapäevaseid töid lisaks. Jätkuvalt oleks üks töötaja neid abistamas olme poolel ja teine töötaja tööküsimustes,” kirjeldas Liina Lanno.

Lille Kodu elanikud on tema sõnul uute majade ootel – on väga positiivsed ja põnevil ning teevad juba plaane nii oma ruumide kui õueala kohta. Renoveerimisega loodetakse valmis saada ja sisse kolida aasta lõpuks. Millist nime hakkab uus kogukondlik eluase kandma, ei ole veel teada, Liina Lanno sõnul arutatakse seda tulevaste elanikega.

Suurte hooldekodude reorganiseerimine kestab 2023. aastani ja selle aja sisse jääb ka Imastu koolkodu sulgemine ja selle klientide liikumine teistesse kodudesse. ASil Hoolekandeteenused on kavas Imastu asenduskodu puudega lapsed ning ööpäevaringsed sügava puudega kliendid üle tuua Rakvere Lille Kodusse, mille ruumid uute elanike jaoks kohandatakse. Lanno sõnul on plaanis kõik suletavad kodud müüa.

ASil Hoolekandeteenused on Lääne-Virumaal asutusi kolmes linnas: Rakveres, Tapal ja Kundas. Rakveres Lille Kodus elab praegu 24 inimest, Tapa Kodus 60 psüühilise erivajadusega inimest ja Tapa Põllu Kodus on 25 inimest kogukonnas elamise teenusel.

Kundas on plaanis renoveerida mitu aastat tühjalt seisnud Kunda muusikakooli vana hoone, et see muuta erivajadustega inimeste rühmakoduks.

Ehitustööd vanas muusikakooli majas peaksid algama suvel ning jõudma lõpule veel selle aasta jooksul. Kunda Kodu nime kandvas asutuses hakkab elama 20 ja tööle viis-kuus inimest.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!