Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Rapla Nurme üksuse elanikud said arvutiga sõbraks

Rapla Nurme üksuse elanikud said arvutiga sõbraks

Äsja täitus meie Rapla Nurme üksuse elanike soov teha lähemat tutvust arvuti ja selle võimalustega.

Ettevalmistused arvuti algõppekursuseks algasid juba eelmise aasta oktoobris. Kursus sai teoks tänu Eesti Töötukassa Raplamaa osakonnale, kes kuulutas välja hanke just erivajadusega inimestele sobiva koolitaja leidmiseks. Meie koollitajaks sai Valga Arvutikeskus MTÜ ning õpetajaks Mirell Lattik. Kokku oli kursuse maht 40 akadeemilist tundi ja see sai jagatud nii, et osalejatele kurnavaks ei muutuks – ehk käisime koolitusel kaks kuni kolm korda nädalas, korraga 2,5 tundi.

Meil kõigil – nii osalejatel, õpetajal kui ka tegevusjuhendajatel – puudus teadmine ja kogemus, kui suur on erivajadusega inimeste vastupidavus koolitusel, mis nõuab neilt keskmisest enam keskendumist ja püsivust. Seega oli koolitus põnev ja oodatud kõigi jaoks.

Selgus, et meie elanikele pakkus arvutimaailm küllaga põnevust ja õpiti päris palju uusi oskusi. Koolitaja Mirell oli õpilastega toimetades väga mõistev ja paindlik ning arvestas sellega, et tihtipeale soovis keegi püsti tõusta ja veidike ringi kõndida, et siis jälle poolelijäänud tööd jätkata.

Õppisime kasutama tekstitöötlusprogrammi, täpsemalt teksti sisestamist ja kujundamist. Kõik osalejad lõid endale ka e-posti konto. Oluline oli, et iga kursusel osalenu koostas endale CV. ja edastas selle oma juhtumikorraldaja e-mailile. Viimasega sai harjutada meili saatmise kasutamist. Väga põnev oli avastada ka Google Mapsi kasutamist ja vaadata, milline igaühe kunagine kodutänav või maja praegu välja näeb.

Koolituse üheks osaks oli ka erinevate tööportaalide külastamine ja tööpakkumiste vaatamine ning võimalus leida ja lugeda erinevaid ajalehti/ajakirju internetis. Kõik osalejad said proovida joonistusprogrammi Paint funktsioone ja ise pildi joonistada.

Vahelduseks näitas õpetaja Mirell, et vaba aja sisutamiseks on võimalik Youtube portaali kasutades ka midagi põnevat ette võtta – nagu origami. Koos volditi sealse õpetuse näitel paberist koerake, mis igal osalejal nüüd toas kapil istub.

Täname Raplamaa Töötukassat ja rõõmsameelset juhendajat Mirellil tema asjatundlikkuse ja pühendumise eest! Olime tema jaoks ju esimene erivajadustega õpilaste grupp!


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!