Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

SA Hea Hoog lõpetas majandusaasta kasumiga

SA Hea Hoog lõpetas majandusaasta kasumiga

Mõned päevad tagasi kogunes Sihtasutuse Hea Hoog  (SAHH) nõukogu, kes võttis kokku sihtasutese eelmise aasta majandustulemused. Nõukogu leidis, et sihtasutus on teinud head tööd ning selle majandustulemustega võib rahule jääda.

Foto: Sinilillede valmistamine Uuemõisa Kodus

Foto: Sinilillede valmistamine Uuemõisa Kodus

Eelmisel aastal müüdi käsitööesemeid kokku enam kui 58 000 € eest, aiasaadusi 700 € eest, osutati HKT-le teenuseid (haldusteenused, köögiteenused, aianditööd) ligi 60 000 € eest, tehti erinevaid allhanketöid (pakkimine, sinililled) 52 500 € eest ning õmmeldi voodipesu 570 € eest. Kokku oli tulu majandustegevusest 225 000 eurot. Kulud maha arvestades lõpetati aasta 26 000€ kasumiga. Nõukogu kinnitas majandusaasta aruande ja kiitis juhatuse liiget Anu Halli heade majandustulemuste eest ning kogu sihtasutuse kollektiivi tublide töötulemuste eest.

Nõukogu koosolekul pandi paika ka SAHH-i peamised tööülesanded tänavuseks aastaks. Esmaseks ülesandeks on kaitstud töö teenusekohtade täitmine ja selle teenuse osutamine. Selleks on tänaseks palgatud 24 kaitstud töö tegevusjuhendajat, eesmärgiks on aasta jooksul osutada teenust kokku 377 000 € eest. Veel püstitati SAHHI-i eesmärkideks meie ettevõtte klientide tööhõive tagamine, töökohtade otsimise protsessi kureerimine, alltöövõtjate hulga laiendamine ning töökeskuste võrgustiku loomine.

SA Hea Hoog (SAHH) on 2010. aastal meie ettevõtte poolt loodud sihtasutus, mille eesmärgiks on otsida, vahendada ja pakkuda psüühilise erivajadustega inimestele töötamise võimalusi. Peamisteks töötegijateks on erihoolekandeteenuseid saavad kliendid, kuid tööd pakutakse ka teistele erivajadustega inimestele. Eelmisel aastal oli SAHH­il sõlmitud töövõtulepingud 560 inimesega.

Pikaajalise kaitstud töö teenuse raames pakutakse järgmiseid töid: esemete pakendamine ja sorteerimine (nt katusedetailid), tellimuste täitmine (nt õmblustoodete ­ voodipesu õmblemine), erinevatest materjalidest käsitööesemete valmistamine (kaltsuvaibad, keraamika, puidust esemed), teenuse osutamine (puhastusteenindus, köögi abitööd, territooriumi hooldus). Piirkonniti on tehtavad tööd erinevad, kuid igale inimesele leitakse tema võimetele ja oskustele sobiv töö. Aasta-­aastalt on tööga hõivatud klientide arv kasvanud, eelmise aastal oli tööga hõivatud 30,6% tööealistest klientidest ­ – ehk iga kuu oli SAHH­i kaudu tööga hõivatud keskmiselt 371 inimest ja avatud tööturul 166 inimest.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!