Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Sel aastal tuleb erivajadusega inimeste laulupidu koos tantsu ja laadaga

Sel aastal tuleb erivajadusega inimeste laulupidu koos tantsu ja laadaga

Meil on heameel teada anda, et üheksanda erivajadusega inimeste laulu- ja sel aastal ühtlasi ka tantsupeo korraldusvanker on käima lükatud. 2017. aasta erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu “Laulan helisema maa” toimub 26. augustil Viljandi lauluväljakul.

Foto: ajakiri Vaimupuu

Foto: ajakiri Vaimupuu

Erivajadusega inimeste laulupeotraditsioon sai alguse kaheksa aastat tagasi Kernu hooldekodust ja on tänaseks kasvanud üle-Eestiliseks suureks peoks. Möödunud aastal kogunes Viljandi laulukaare alla juba enam kui 600 lauljat, et üheskoos rõõmsalt laulda, tantsida ja külalisesinejale – ansambel Bandemooniumile kaasa elada.

Ka sel aastal ootame nii oma vanu sõpru kui uusi tulijaid, et ühiselt laulda, tantsida ja rõõmustada koosolemise üle.

Et laulu- ja tantsupeotraditsiooni juurde kuulub lahutamatult mõnus laadasumin, siis seekordne pidu tuleb meilgi laada-alaga. Ootame endavalmistatud toodetega kauplema kõiki käsitööhuvilisi ja hea-parema valmistajaid, sest on teada-tuntud, et erivajadusega inimeste käsitöö on kaunis ja südantsoojendav.  Seega näidake, kus valmivad põnevaimad käsitööseebid või -küünlad, maitsvad küpsetised-hoidised, puutöö või keraamika, ehted-kaardid, heegelpitsid või hoopis maalid või fotokunst. Ehk mida eriilmelisem ja põnevam laadakaup, seda toredam. Niisiis saab juba varakult laulu- ja tantsuproovide vahel asuda nuputama, millise kaubaga laadale tulla.

Selleks, et laulude ja tantsude harjutamisega saaks aegsasti peale hakata, ootame hiljemalt jaanuari lõpuks tagasisidet, kas olete sellel aastal peole tulemas. Palun kirjutage meile aadressile :

1. Kas ja kui palju teie poolt oleks osalemas inimesi lauljatena?

2. Kas ja kui palju teie poolt oleks osalemas inimesi tantsijatena? Kas osaleda sooviks ka ratastoolitantsijaid?

3. Kas ja milliste kaupadega sooviksite tulla laadale kauplema?

4. Kas soovite sel aastal küll osaleda, aga esialgu veel publiku ridades?

Seejärel saame teile juba täpsemalt saata välja info esitamisele tulevate laulude kohta ning jagada välja sõnad ning fonod harjutamiseks. Samuti saab peo tantsujuht võtta ühendust teie tantsujuhendajaga ja jagada täpsemat infot tantsude ning nende harjutamise kohta.

Osa võtma on oodatud kõik! Korraldajatena soovime teha kõik, et kõigi inimeste peost osavõtt oleks mugav ja turvaline. Erinevate abivahendite või ratastooli kasutamine ei ole takistuseks, andke meile oma tulekust teada ja me korraldame, et saate parkida ja liikuda just nii, nagu teil kõige mugavam on.

Tavapäraselt pakume peale peaproovi ja enne peo algust samas peoplatsil ka sooja lõuna. Kui soovite oma inimesi toitlustada, siis andke teada. Saame teile seejärel jagada infot pakutava menüü ja selle hinna osas.

Peost osavõtt nii esinejatele kui pealtvaatajatele on tasuta!

NB! Kui soovid tulla laulma või tantsima, aga Sa ei tea, millise koori või tantsurühma juures saaks harjutada, sest selline võimalus Sul hetkel puudub, siis anna sellestki teada. Kuna peoks harjutatakse üle Eesti väga paljudes kohtades, siis on suure tõenäosusega võimalik liituda mõne laulu- või tantsurühmaga Sinu lähikonnas.

Palun jagage seda üleskutset, et info jõuaks võimalikult paljude inimesteni, kes sooviks peost osa võtta. Kõikide täpsustavate küsimustega saab pöörduda minu poole allolevatel kontaktidel.

Peatse kuulmiseni!

Foto: ajakiri Vaimupuu

Foto: ajakiri Vaimupuu


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!