Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Sellest nädalast korraldab varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuse tööd AS Hoolekandeteenused

Sellest nädalast korraldab varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuse tööd AS Hoolekandeteenused

22. aprillist alustas varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuse teenuse pakkumist AS Hoolekandteenused. Teenuse osutamise leping on Sotsiaalministeeriumiga sõlmitud viieks aastaks.

Sotsiaalministeeriumi kantsleri Marelle Erlenheimi sõnul soovitakse varjupaigataotlejate vastuvõtusüsteemi teenust muuta enam vajadustest lähtuvaks. „Teenuste pakkumisel ja tegevuste planeerimisel vajame suuremat paindlikkust sõltuvalt taotlejate arvu muutumistest. Muudatus võimaldab paremini arvestada ka varjupaigataotlejate erivajadustega. Varjupaigataotlejaid tuleb kohelda väärikalt, kuna tegemist on inimestega, kes on olnud sunnitud kodumaalt lahkuma seoses ohuga nende elule ja tervisele,“ ütles Erlenheim.

Varjupaigataotlejate vastuvõtukeskuse juhi Jana Selesneva sõnul annab Sotsiaalministeeriumiga sõlmitud leping ASile Hoolekandeteenused võimaluse laiendada ettevõtte teenuste valdkonda ja muuhulgas ära kasutada Aavere hooldekodu reorganiseerimisel vabaks jäänud sobivaid ruume. „Meie eesmärk on muuta vastuvõtukeskuse teenus sujuvamaks ning seda eelkõige koostöös partnerorganisatsioonidega,“ ütles Selesneva.

Kuni käesoleva aasta lõpuni töötab varjupaigataotlejate vastuvõtukeskus Illuka vallas edasi. Järgmisel aastal alustatakse teenuse pakkumisega Väike-Maarja vallas Vao külas.

Illuka Varjupaigataotlejate Vastuvõtukeskus moodustati riigiasutusena 1998. aastal. Oma praeguses asukohas on keskus toiminud alates 2000. aastast. Vastuvõtukeskuse ülesandeks on korraldada varjupaigataotlejate majutamine ja muude toimetulekuvõimet toetavate ja säilitavate teenuste osutamine rahvusvahelise kaitse menetluse ajal. Vastuvõtukeskus on avatud asutus, st et varjupaigataotlejatel on kohustus seal viibida ainult öisel ajal. Vastuvõtukeskuses viibib hetkel 11 varjupaigataotlejat ja üks rahvusvahelise kaitse saanud isik.

Lisainfo: Jana Selesneva, Varjupaigataotlejate Vastuvõtukeskuse juht, telefon: 5301 9763


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!