Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Seniorform võimlemisprogramm Tõrva Kodus

Seniorform võimlemisprogramm Tõrva Kodus

Ene-Aet Sööt, Tõrva Kodu ja Valga Jaama kodu tiimijuht

Tõrva Kodu on juba mitu aastat teinud koostööd Valgamaa Kutseõppekeskusega. Oleme olnud praktikabaas tegevusjuhendajaks õppijatele ning meie endi elanikud on selles koolis õppurid olnud. Meie elanik Kaja käis lausa oma kooli tublima õppurina presidendi vastuvõtul Roosiaias. Seekord jagame aga oma kogemust Seniorform programmist.

Mis on Senioform?

Seniorform programm on võimlemisharjutuste kompleks eakatele, kuid see sobib suurepäraselt ka meie elanikele. Programm on nende võimetele vastav, paraja pikkusega ja piisavalt meeleolukas. See ei ole lihtsalt kogum erinevaid harjutusi, vaid spetsiaalselt välja töötatud füsioterapeutide poolt. Kui harjutus on valmis, on helilooja juurde komponeerinud vastava muusika.

Seniorform programm on valminud Taani ja Eesti koostöös. Taani poolelt on programmi looja programmeerija John Norgaard ja Eesti partner Valgamaa Kutseõppekeskus. Projekti rahastab Erasmus+. Valgamaa Kutseõppekeskus tegi Tõrva Kodule ettepaneku proovida võimlemisprogrammi ja anda tagasisidet, kuidas elanikud selle omaks võtavad ja kas harjutused on neile jõukohased. Samuti oodati tagasisidet töötajatelt programmi kasutamise lihtsuse kohta. Proovisime programmi ja tegime mõned korrad läbi ning elanikele see meeldis. Ligipääs programmile on tõesti kolme kliki kaugusel.

Positiivne tagasiside ja igapäevane kasutamine

Eelmise aasta novembris saime koolilt teada, et programmi loojad on Eestis ja tahavad tulla ise oma silmaga vaatama, kuidas me programmi kasutame. See oli hea võimalus töötajatele ja elanikele jagada selle kohta oma mõtteid. Sel korral jagus meil juttu kauemaks ja saime julgust programmi igapäevaselt kasutusse võtta, eriti kuna see on täiesti tasuta kõikidele kasutajatele. Me kasutame seda väga tihti nii teisipäevastes võimlemisringides kui ka hommikuvõimlemises. See on suurepärane abivahend töötajatele.

Programmi tutvustamiseks on koostöös Valgamaa Kutseõppekeskuse ja TerviseTasku podcast´iga valminud tutvustav video ja raadiosaade, kus antakse edasi programmi mõte ja info selle kohta.

Videot programmist näeb siit.

TerviseTasku podcasti näeb siit:


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!