Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Siiras rõõm ühiselt veedetud ajast

Siiras rõõm ühiselt veedetud ajast

Naistepäeval, 8. märtsil ühendasid oma jõud AS-i Hoolekandeteenused (HKT) Vändra Kodu ja Vändra Alevi Hoolekandekeskus, et eakatekodu naisperele ühiselt rõõmu luua. Sel päeval külastasid Vändra Kodu psüühilise erivajadusega elanikud naabermaja eakaid elanikke, et ühiselt kaarte meisterdada.

Idee naabritele rõõmu valmistada sündis juba möödunud sügisel, kui HKT elanikud valmistasid naabritele kaarte. Soe ja siiras emotsioon, mis kaardisaajatelt vastu saadi, andis hoogu juurde, et taas kord ühiselt midagi toredat teha. Mis saaks olla veel toredam, kui veeta naistepäev lilledega ja ühiselt tegutsedes?

Meespere rõõmustas daame

Vändra Kodu tegevusjuhendaja Raili Ringmets tegi ettevalmistused kaartide meisterdamiseks, ostis lilled ja koogid ning sättis meespere valmis. Kohale jõudes ootasid neid ootusärevuses ja veidi skeptilised vanurid, keda Viktor, Leonhard ja Margus rõõmustasid, kinkides daamidele lilleõie ja soovides ilusat naistepäeva.

Ootusärevus oli ka HKT elanikel. „Kui tegevusjuhendaja rääkis, et hakkame naabritega kaarte meisterdama, olin täitsa ärevuses, isegi öösel mõtlesin, mida see päev toob,“ rääkis Margus.

Tegevusjuhendaja Raili tutvustas kõikidele plaani toreda päeva veetmiseks. Alguses oli naabritel väike hirm, et nad ei tule kaartide meisterdamisega toime, kuid see möödus kiirelt peale esimeste kaartide valmimist. Kõik kokkutulnud said teha endale meelepärase, just oma soovidega kaardi. Tekkis suisa tõsine arutelu, kelle kaart on kõige uhkem, kuigi kõik kaardid olid omanäolised ja üks uhkem kui teine.

„Nii hea, et meil on sellised toredad naabrid! kindlasti teeme ka järgmine kord midagi koos, sest nii tore päev oli,“ võtab Margus kogemuse kokku.

Koostöö, mis teeb hinge soojaks

Peale meisterdamist maiustasid kõik koogiga ja jagasid muljeid toredast päevast. Vändra hoolekandekeskuse kliendid olid külaskäigu üle väga rõõmsad ja avaldasid soovi ka edaspidi midagi koos teha. Kindlasti teeme ka! Siiras rõõm eakate silmis on parim tänu koosveedetud aja eest.

Vändra Alevi Hoolekandekeskuse juhataja Silje Langi sõnul olid igati rahul ka nende kliendid. „Oli tore, tegus ja teistmoodi päev koos lillede ja kaartidega. Mis kõige tähtsam – naisi märgati ja neile pöörati tähelepanu. Aitäh selle eest!“

Aitäh Vändra Alevi Hoolekandekeskuse meeskonnale meeldiva koostöö eest ja tänu Vändra Kodu tiimijuht Kersti Laanele, kes toetab ja julgustab igati kodu erilisi elanikke, et sellised toredad koostööd toimuda saaksid. Just lihtsad asjad ongi need, mis teevad vahel kõige enam rõõmu ja on võimetekohased kõikidele. 

Raili Ringmets, Vändra Kodu tegevusjuhendaja


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!