Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kehra Kodu üllatas Soome kolleege

Kehra Kodu üllatas Soome kolleege

Neljapäeval vuras Kehra Kodu õuele buss, kust astusid välja Soome kolleegid, kes soovisid teada saada, kuidas on korraldatud elu psüühilise erivajadusega inimeste kodudes Eestis.

Kehra Kodu on pereküla, kus meie kliendid elavad kuues majas. Neist kolme elu-oluga tegid tutvust ka meie külalised. Külalised nägid elu sügava liitpuudega elanike kodus ning osalesid psüühilise erivajadusega inimeste õpitunnis, vaadata sai ka töötuppa, kus vilditi saunamütse. Kõige rohkem elevust pakkus maja, kus elavad eriti laulu- ja tantsulembelised inimesed, kes korraldasid külalistele meeleoluka kontsertetenduse. Soome kolleegid olid meeldivalt üllatunud, millise rõõmuga minipidu peeti.

Kogemuste jagamine ja põhjanaabrite töökorraldusega võrdlemine oli huvitav mõlemale poolele. Markku Kärmeniemi Kaks Services LTD-st Alvilast loodab kogemuste vahetamisele ja koostööle ka edaspidi: „Me oleme oma teenused üles ehitanud sarnaselt ja peame samuti oluliseks toetada elanikke ning nende arengut. Väikesed kodud suurte hooldekodude asemel toetavad oluliselt seda eesmärki. Ka elanikele meeldib siin ilmselgelt elada, nad tunduvad väga motiveeritud ja rahul oma tegemistega.“

Tiimijuht Tiiu Kruusimägi ja metoodik Emili Kilgi hinnangul oli visiit väga huvitav, sest võrrelda sai kahe riigi kogemusi, mis oma põhimõttelt on sarnased – pakkuda võimetekohast tegusat elu kõikidele inimestele.

Kadri Talva-Ots, kommunikatsioonispetsialist


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!