Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Sotsiaalkaitseminister kiitis heaks AS Hoolekandeteenused majandustulemused

Sotsiaalkaitseminister kiitis heaks AS Hoolekandeteenused majandustulemused

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kinnitas AS Hoolekandeteenused 2014. majandusaasta aruande, märkides, et ettevõte on olnud edukas ja talle püstitatud eesmärgid saavutanud.

2014. aasta olulisemad saavutused olid AS Hoolekandeteenused uue äristrateegia väljatöötamine, erihoolekandeteenusel viibivate klientide tööhõive arendamine ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel erivajadustega inimestele ehitatud perekülade väliskeskkonna kujundamise projekt. Varasematel aastatel üle Eesti ehitatud külade õuealadele rajati spordi- ja puhkealad, püstitati kasvuhooned ja istutati hulgaliselt viljapuid ning marjapõõsaid.

„Ettevõtte strateegia põhimõte on, et tulevikus peaks järjest vähem erivajadusega inimesi elama hooldekodudes,“ ütles minister. „Aastaks 2023 kavandame Euroopa Liidu fondide toel jätkata suurte ühiselamu-tüüpi hooldekodude reorganiseerimist väikesteks kogukonnas paiknevateks kuni 30 inimest mahutavateks üksusteks ja muuta seeläbi vähemalt tuhande erihoolekandeteenust vajava inimese elu senisest inimväärsemaks,“ lisas Tsahkna.
Erihoolekandeteenuse pakkumisel võtab AS Hoolekandeteenused aastatel 2015-2020 suuna suurema toetusvajadusega ööpäevast teenust vajavale sihtgrupile ja kogukonnas elamise teenuse laiendamisele, samas suurendades erivajadusega inimeste tööhõivealast tegevust. Toetatud elamise ning igapäevaelu toetamise teenuste mahtu plaanib ettevõte vähendada, nähes ette, et neile inimestele saaks asjakohaseid teenuseid pakkuda teised erihoolekandeteenuse osutajad.

Minister Tsahkna tunnustas AS Hoolekandeteenused tegevust erivajadusega inimeste tööhõive arendamisel. Kokku töötas 2014. aastal ligi 560 AS Hoolekandeteenused kodudes elavat psüühilise erivajadusega inimest. Keskmiselt teenis iga inimene aastas veidi enam kui 200 eurot, kuid tublimate töötajate kuupalk küündis kuni 500 euroni kuus.

Erihoolekandeteenuse kvaliteet on aastatega läbinud suure arengu. Kõige otsesem viide sellele on erivajadustega inimeste ja nende lähedaste rahulolu pakutava teenusega. 2014. aastal läbiviidud ettevõtte klientide lähedaste ja eestkostjate rahuloluküsitlus näitas, et 39% vastanutest on teenusega väga rahul, sealjuures personali usaldusväärsusega on rahulolu 91%.

Aruandest selgub, et ettevõtte 2014. aasta tegevuskasum oli ligi 369 000 eurot. Koos sihtfinantseerimise tulude ja kuludega lõppes aasta puhaskahjumiga 1,4 miljonit eurot. AS Hoolekandeteenused kahjum on tingitud sihtfinantseerimise tuluna aastatel 2012 kuni 2014 arvestatud tulu (kokku summas 42 miljonit eurot) amortiseerimisest tekkivast kahjumist.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!