Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tagasi Kooli e-tunnid tõstavad õpilaste teadlikkust psüühilistest erivajadustest

Tagasi Kooli e-tunnid tõstavad õpilaste teadlikkust psüühilistest erivajadustest

Külalistunde korraldav koostööplatvorm Tagasi Kooli korraldab 18.–21. oktoobril vaimse tervise kuu raames erineva kooliastme õpilastele viis e-tundi teemal „Eriline on tavaline“. Tundides õpib 70 klassitäit õpilasi, kuidas käituda ja mida on oluline teada psüühilise erivajadusega inimesega suheldes. E-tundidega on oodatud liituma kõik põhi- ja keskhariduse klassid.

Koolitunde on seekord viis – neli eestikeelset ja üks venekeelne. Kuidas rääkida läbi piltide ehk kuidas suhelda inimesega siis, kui ei ole võimalik kasutada sõnu? Küsimusele annab vastuse venekeelne e-tund „Как общаться на визуальном языке?“ (eesti keeles “Kuidas suhelda pildikeeles?”). Tund toimub 18. oktoobril kell 11.00 ja on suunatud 1.–5. klassidele. Esinejaks on Sinimäe kodu tiimijuht Tatjana Patsanovskaja. Samateemalisest e-tunnist on võimalik osa saada ka eesti keeles 21. oktoobril kell 11.00 Käo tugikeskuse eripedagoogilise töö juhi Kati Kiiveri esituses. Eestikeelsesse e-tundi oodatakse osalema 1.–3. klassi õpilasi.

Teistsuguselt suhtleva inimesega kontakti loomist õpetab ka tund „Kuidas tajuvad autismiga inimesed maailma?“, mis leiab aset 20. oktoobril kell 11.00 ja on suunatud 4.–6. klassi õpilastele. E-tunnis räägib Eesti Autismiliidu juhatuse esimees Marianne Kuzemtšenko, mis on autismispektri häire, milliseid raskusi see võib igapäevaelus kaasa tuua autismiga inimestele endile ja neid ümbritsevatele inimestele ning kuidas me kõik saame neid aidata.

Isiklikumat teemat käsitlev Peaasja asutaja Anna-Kaisa Oidermaa e-tund „Kas mul võib tekkida vaimse tervise probleem?“ toimub 19. oktoobril kell 13.00 ja on suunatud 7.–9. klassidele. Tunnis käsitletakse vaimse tervise probleemide riskitegureid – nii keskkonnast, geenidest kui ka enda otseselt käitumisest tulenevaid. Õpitakse ka, millised on kaitsvad tegurid ja mida saab inimene ise teha riskide maandamiseks.

Sarja viimane tund on mõeldud gümnasistidele ning käsitleb psüühilise probleemiga inimeste aitamist. Reet Asmer Hooldekandeteenustest avab 22. oktoobril kell 13.00 e-tunnis „Kes toetab psüühikahäirega inimest?“ oma kogemuse põhjal tegevusjuhendaja ameti telgitaguseid. Ta räägib, kuidas läbimõeldud või mõtestatud tegevused ja suhtlemine aitavad kasvatada vaimset heaolu.

Tundidesse saab registreerida aadressil https://registreeru.tagasikooli.ee/e-tunnid/.

Lisainfo:

Riina Facecchia | Tagasi Kooli
“Eriline on tavaline” e-tundide projektijuht

+372 505 7708


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!