Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Talgupäeval rajati Kuressaarde kogukonnaaed

Talgupäeval rajati Kuressaarde kogukonnaaed

Kogukonnaaed on koht, mis on avatud kõigile kogukonna liikmetele, see on koos tegutsemise, kokkusaamise ja lõimumise koht. Siin on võimalus teha erinevaid üritusi, näiteks joonistada, grillida ja laulda. Inimesed saavad tulla aeda, külvata kastidesse omale meelepäraseid seemneid või istutada taimi, veeta oma aega, omavahel suhelda,  koos teha tööd. Samas on see hea võimalus kõigile ise midagi kasvatada, panna sõrmed mulda ning tunda head meelt tehtu ja saadu üle.

Kõike seda püüdsime saavutada koos Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengitega, projekti „Tegusam elu psüühiliste erivajadustega inimestele kogukonnas“ raames. Tudengid kaasasid Kuressaare Gümnaasiumi noored ja läheduses asuvaid kortermajade elanikke.

Rõõm koostööst

Talgupäev toimus 01. mail, kevadpühal. Osalejaid oli palju: meie elanikud ja töötajad, tudengid koos oma peredega, koolide õpilased, kohaliku kogukonna inimesed.

Oli hea vaadata, kuidas töötasid koos meie elanikud, õpilased, meie naabrid. Koostöös sai grillinurga mööbel euroalustest, lillekastid, kompostikast, prügikast. Valmissaanud mööbel ja aiakastid peitsiti abiliste poolt, et need ilmastikule kauem vastu peaksid. Peenrakastidesse külvasime erinevaid lilleseemneid, maitserohelist ja istutasime maasikad. Oma koha aias leidsid mitmed puud – pirn, murelid, ploomid, kirsid, aga ka punase- ja mustasõstrapõõsad ja tikrid. Igale maitsele midagi!  Üheskoos vedasime mulda ja silusime maad tasasemaks, et ikka oleks parem astuda ja ka muru niita. Tööd sai tehtud palju. Päev oli tore, päikseline, toimekas ja tegus! Nii mitmedki elanikud arvasid, et selliseid vahvaid koostegemise üritusi võiks rohkemgi olla.

Lõunase talgusupi valmistas meile Sõmera majutuskeskuse köök. Aitäh kokkadele väga maitsva supi eest!

Suured tänud kõigile, kes osalesid ja oma panuse andsid:

 • Tallinna Ülikooli magistriõppe tudengid, Saaremaa Gümnaasiumi noored ja nende õpetaja Marit Tarkin, kes tõid meile erinevaid seemneid ja maasikataimi
 • Nelikaare koguduse õpetaja Simon
 • Eesti Töötukassa, kes tõi istikud
 • Elin Kokla, meie Lääne piirkonna juht, kes saatis euroaluseid
 • Kuressaare Ametikool, kes valmistas peenrakastid
 • Toivo Ast, meie kinnisvarahaldur, kes meile kõik vajaliku tööks kohale tõi ja vaatas, et millestki puudus ei ole
 • Kuressaare Linnamajandus, kes niitis ära vana kulu ja tõi koorma mulda
 • talunik Taavi Eigo, kes tõi sõnnikut
 • Tiina Pupart, Kuressaare Linnamajandusest, kes joonistas meile aiaplaani

Kogukonnaaia rajamisega on algus tehtud, aed on suur, tegemisi ja tegevusi jätkub seal kõigile aastateks! Nüüd ainult tegusalt ja rõõmsalt edasi!

Terje Hanson, Kuressaare Sirge 1, Smuuli ja Ruubi üksuste tiimijuht


Tagasi

  Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

  Sinu sõnum on saadetud!