Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tallinlased tikkisid end kõrbesse kunstinäitusele

Tallinlased tikkisid end kõrbesse kunstinäitusele

26. juuni tõi AS-i Hoolekandeteenused Tallinna Merimetsa tee 1 kodu õuele palju saginat ja külalisi – kodu psüühilise erivajadusega inimesed korraldasid kõikidele huvilistele toreda perepäeva, kus sai anda oma panuse ka ainulaadsesse Aeglase piste projekti.

Aeglane Piste on EKA ringdisaini tudengite ja V2gi koostööna sündiv projekt, mille raames reisivad nii Eestis kui ka näiteks Soomes, Aafrikas ja Ameerikas ringi suured linad, millele oodatakse inimesi tikkima. Kõik linad saavad ühises installatsioonis kokku augustis USA-s Nevada kõrbes toimuval rahvusvahelisel kunstisündmusel Burning Man, kuhu ka Aeglase piste projekt pääsu sai. Üks lina on usaldatud ka Hoolekandeteenustele ja SA-le Hea Hoog, kes kutsuvad omakorda kõiki huvilisi tikkima, eelnev kogemus vajalik ei ole.

Aeglase piste eesmärk on juhtida tähelepanu kiirustamisele, mis paneb tegema halbu valikuid nii iseenda kui looduse suhtes. Tikkimine võimaldab hetkeks aja maha võtta ning oma mõtted ja tunded linale lisada – täpselt niimoodi, mis hetkel õige tundub, meelepärases värvis ja kujus, ilma võimaluseta eksida. Nii lina kui tikkimiseks kasutatavad lõngad on päästetud materjalid.

„Meie kodu elanikud soovivad omalt poolt kogukonnale midagi tagasi anda ning ühe toreda perepäeva korraldamine koos kontserdi, kunstinäituse, murumängude ja kodukohvikuga oli selleks hea võimalus, millest tundsid rõõmu kõik,“ sõnas Merimetsa tee 1 kodu tiimijuht Ragne Nool. Kõik soovijad said Noole juhatusel tutvuda ka sellega, kuidas ja millist tegusat elu elavad psüühilise erivajadusega inimesed kaasaegsetes väikestes hubastes kogukondades asuvates kodudes peale suurte erihooldekodude sulgemist.

Tutvuda sai ka SA Hea Hoog tööga, mis pakub töövõimalusi psüühilise erivajadusega inimestele ning paitada töötajate neljajalgseid lemmikuid.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!