Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tallinna Keskraamatukogu pakub vaimset tervist toetavaid veebitegevusi

Tallinna Keskraamatukogu pakub vaimset tervist toetavaid veebitegevusi

Saabuva kevade ootuses pakub Tallinna Keskraamatukogu veebisildade vahendusel rohkelt võimalusi vaimse tervise turgutamiseks. Erinevatel üritustel, klubides ja ringides saavad inimesed suhelda omavahel ja raamatukoguhoidjatega, et piiranguteperioodi pingetega toimetulek oleks kergem.

Selleks, et vanematel jääks rohkem aega enda vaimu puhkamiseks, korraldab raamatukogu palju põnevaid ja harivaid tegevusi laste päeva sisustamiseks. Lugemisprogrammis „Loeme ette” loevad raamatukoguhoidjad telefoni, Skype’i või Facebook’i (video)kõne teel ette raamatuid tunnetest ja räägivad lastega emotsioonide väljendamisest. Väikelastele toimuvad veebi teel põnnihommikuid ja keeleringid, veidi suuremad lapsed saavad osa võtta lugemismängudest ja –klubidest. Nende kohta leiab info Lastelehelt: https://keskraamatukogu.ee/lasteleht/martsis/. Keskraamatukogu YouTube’ist leiab videoid, kus raamatukoguhoidjad õpetavad koduste vahenditega meisterdama, loevad muinasjutte ja korraldavad luulevõimlemisi jpm. 

Koolilapsed ja noored on igavuse ja muremõtete peletamiseks oodatud veebisildade vahendusel toimuvatesse klubidesse ja ringidesse. Õpilased on teretulnud liituma Discord koolitööklubiga, kus raamatukoguhoidjad on abiks koolitööde tegemisel. Skype vestlusringides saavad keelehuvilised praktiseerida eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keelt, küsida nõu uurimus- ja loovtööde koostamisel ning abi muusika õppimisel. Lisainfo leiab: https://keskraamatukogu.ee/lasteleht/koolitoo/.  Tallinna Keskraamatukogu Noorteka Facebooki ja Instagrami otse-eetris jagavad raamatukoguhoidjad raamatusoovitusi. Noorte vaimse heaks toimub ka vaimse tervise klubi, kus raamatukoguhoidjad jagavad nippe vaimseks heaoluks ning soovitavad teemakohaseid raamatuid ja filme. 

Seenioridel aitavad rõõmsat meelt säilitada Skype vestlusklubid, kus käsitletakse ka vaimse tervise teemasid. Samuti ootavad raamatukoguhoidjad seeniore telefoni, Skype ja Facebooki vahendusel vestlema, küsima nõu igapäevaeluks ja õppima uusi digioskusi ja kuulama ajalehtede ettelugemist

Koostöös AS Hoolekandeteenustega toimuvad veebiüritused erivajadustega inimestele. Raamatukoguhoidjad loevad psüühiliste haigustega ja vaimupuudega inimestele ette raamatuid ja uudiseid, tuues nende argipäeva mitmekesisust ja rõõmu. 

Vaimse tervise tasakaalustamiseks ja kevadväsimuse eemalehoidmiseks soovitavad raamatukoguhoidjad ja Peaasi.ee spetsialistid lugemist e-raamatukogudes ELLU ja OverDrive.

Tallinna Keskraamatukogu veebitegevused toetavad Peaasi.ee vaimsete vitamiinide kampaaniat „Tasakaal on peaasi”.

Tallinna Keskraamatukogu pressiteade


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!