Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tallinna linn, sotsiaalministeerium ja AS Hoolekandeteenused alustavad koostööd psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud teenuseüksuste rajamiseks Tallinna

Tallinna linn, sotsiaalministeerium ja AS Hoolekandeteenused alustavad koostööd psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud teenuseüksuste rajamiseks Tallinna

21. septembril 2015 sõlmivad Tallinna linn, sotsiaalministeerium ja AS Hoolekandeteenused ühiste kavatsuste protokolli, et alustada koostööd uute kaasaegsete psüühilise erivajadusega inimestele loodud teenuseüksuste rajamiseks Tallinna linna territooriumile.

Ajavahemikus 2015 – 2023 on kavas ühiste jõududega rajada Tallinna erinevatesse piirkondadesse ligikaudu 250 ööpäevaringse ja kogukonnas elamise teenusekohta. Kaasaegset füüsilist keskkonda ja personaalset klienditeenindust pakkuvad teenusekohad hakkavad paiknema väikestes kuni 30-st elanikust koosnevates üksustes.

Projekt on osa Eesti erihoolekande süsteemi reorganiseerimisest, mille eesmärk on pakkuda psüühilise erivajadusega inimestele paremaid ja personaalsemaid teenuseid ning kaasaegset elukeskkonda.

Uute teenuseüksuste võimalikult peresarnane elukorraldus ja -keskkond loob eeldused erivajadusega inimeste võimalikult iseseisvaks ja paremaks osaluseks ühiskonnas ning seeläbi nende inimeste elukvaliteedi tõusuks. Üle Eesti 1200 olemasoleva erihooldekodu teenusekoha reorganiseerimise ja täiendavalt vähemalt 200 uue teenusekoha rajamise projekti eelarve on 56 miljonit eurot, millest 47,6 miljonit eurot on Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastus, 6,1 miljonit riigi rahastus ja 2,3 miljonit eurot teenuseosutaja kaasfinantseering.

Projekti tutvustav pressikonverents toimub esmaspäeval, 21. septembril 2015 kell 11.00 Tallinna Pressikeskuses (Solarise keskus, Estonia pst 9, IV korrus).

Pressikonverentsil esitlevad projekti ja vastavad ajakirjanike küsimustele Tallinna abilinnapea Merike Martinson, sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske ja AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!