Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tantsuõhtu Pärnus – kas uus traditsioon?

Tantsuõhtu Pärnus – kas uus traditsioon?

Teisipäeval, 28. mail, toimus Pärnus eriline ja südamlik sündmus psüühilise erivajadusega inimestele – Tantsuõhtu 2024.

Foto: Lili Matsko

Ürituse korraldasid Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse teise kursuse tudengid Marin Küla (Pärnu Uus-Sauga kodu tegevusjuhendaja), Kaie Viljas (Pärnu Oja ja Kaevu kodude tiimijuht), Mirjam Aedma, Kadi Rosenberg ja Adriana Mass. Üritus oli osa aine “Kogukonna- ja vabatahtlik töö” raames ette nähtud projektist, mille eesmärk oli korraldada sotsiaalvaldkonnaga haakuv sündmus, mis ühendaks kogukondi ja looks väärtust ühiskonda, kaasates vabatahtlikke ja sponsoreid.

Tudengid valisid korraldamiseks tantsuõhtu, mida mitmed meie elanikud ammu oodanud olid. Pidu toimus Pärnu Sotsiaalkeskuse saalis, mis anti meile kasutada tasuta. Üritusele olid kutsutud kõik AS-i Hoolekandeteenused Pärnumaa kodude elanikud, lisaks Viira Kodu, Villa Amanita, Pärnu Sotsiaalkeskuse ja Maarjakodu kliendid. Meie üksustest osalesid Vändra, Pärnu Uus-Sauga, Pärnu Oja ja Pärnu Väike-Posti kodude elanikud, kes kõik jäid õhtuga väga rahule.

Õhtu täis muusikat ja tantsu

Õhtu algas osalejate kogunemise ja vanade sõprade taaskohtumisega. Peagi korraldati muusikaviktoriin, kus pidulised pidid ära tundma tuntud Eesti laule ja nende esitajaid. Viktoriini võitis Pärnu Oja kodu, keda abistasid toimekad praktikandid. Järgnes hoogne tants Robi Salumetsa ja Pärnu Mai Kooli bändi saatel, kellele see oli esimene esinemine väljaspool kooli. Tänutäheks kinkis Pärnu Põgenemistoad noortele muusikutele kinkekaardid.

Peo jätkuks mängiti lõbusat toolimängu, mis muutis juba niigi kuuma saali veelgi kuumemaks. Pärast mängu esines taas bänd uute tantsuliste lugudega. Muusika mängis kogu õhtu vältel ja tants käis nii bändi kui plaadimuusika saatel. Kirsiks tordil oli tantsutrupp Celavy särtsakas tantsukava, mis ei jätnud kedagi külmaks. Õhtu lõppes ühise tordisöömisega, mille eest hoolitses Viviani tordid, pakkudes tantsulistele üheksakilost imemaitsvat torti.

Ürituse eesmärk ja tagasiside

Ürituse lõppedes küsiti igalt peokülaliselt kirjalikult tagasisidet, mis osutus väga positiivseks. Iga osaleja sai aktiivse osalemise eest diplomi, mille trükkis Dolly Reklaam. Kohal käis ka ühe Pärnu Uus-Sauga elaniku eestkostja, kes kiitis samuti ürituse korraldust.

Kuigi õhtule lisasid vürtsi ka mõned tantsuõhtule omased väiksemad vahejuhtumid, nagu suhtedraama, prügikasti põleng ja tehnilised viperused, oli sündmus tervikuna väga edukas ja meeldejääv. Tänu üritusele saime ka kontakti, et viia kokku kaks venda, kes pole aastaid üksteist näinud. Südantsoojendav oli näha, kuidas inimesed vabatahtlikult panustasid ja üritust toetasid, et meie inimesed saaksid endale toreda ja meeldejääva õhtu. Tantsuõhtut aitas jäädvustada hobifotograaf Lili Matsko.

Foto: Lili Matsko

Tulevikuplaanid

Tantsuõhtu korraldamine täitis ühe olulise lünga meie elanike elus, võimaldades neil vabalt oma sõprade seltsis tantsida, õhtut nautida ja uusi sõpru leida. Paljude osalejate ja nende juhendajate suust võis kuulda, kui väga neile see üritus meeldis ja oodatakse juba järgmist tantsuõhtut. On lootust, et siit alguse saanud traditsioon jätkub ja rikastab meie elanike elu ka tulevikus. Plaanid uue tantsuõhtu korraldamiseks on juba tegemisel. Tantsuõhtu 2024 Pärnus oli rohkem kui lihtsalt pidu – see oli kogukonda ühendav ja rõõmu pakkuv sündmus, mis tõestas vabatahtliku töö ja koostöö jõudu ning olulisust. Täname kõiki osalejaid, vabatahtlikke ja sponsoreid, kes aitasid kaasa selle imelise õhtu kordaminekule.

Kaie Viljas, Pärnu Oja ja Kaevu kodude tiimijuht

Marin Küla, Uus-Sauga tegevusjuhendaja


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!