Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tartu kogemusnõustajad meie kodudes

Tartu kogemusnõustajad meie kodudes

Meie Tartu kodudes on praktikal neli kogemusnõustajat, kes annavad jõudu ja teadmisi meie inimestele, et nad saaksid edasi liikuda tegusama elu suunas.

Tartu Anne Kodu tegevusjuhendaja Enel Maide sõnul on kogemusnõustaja mõju olnud positiivne, seda näeb ta oma kodu kahe kliendi kaasaminemisest ja avanemisest. Tegevusnõustaja saab kogemusnõustajalt inimese kohta värsket infot, mida koos analüüsitakse, et igaüks mõistaks oma rolli erinevates olukordades tegutsemisel (inimese taust, ootused, koostöö ootuste täitumise suunas).

Tegevusjuhendajad on andnud tagasisidet, et kogemusnõustajad pakuvad suurt toetust, sest suunavad, märkavad ja on meie inimestele oma lugudega nö suunamudijad, kes kuulavad, jagavad kogemusi ja arutlevad. Nad pakuvad ka praktilisi kogemusi – oleme osalenud Karlova päevadel, jalutuskäikudel Tartu linnas, külastanud raamatukogusid, kuulanud sünnilugusid jne. Kõrvaltvaatajana on minul klienditöö juhina suur rõõm näha inimeste silmis sära, äratundmisrõõmu ja sõnadeta tänu. Meie kõikide kogemused on tänuväärsed ja neid on vaja jagada, sest elu on lill, mis ei kasva iseeneslikult, kuid seda kastes ja selle eest hoolitsedes on lootus näha õie ilu.

Kogemusnõustaja praktikant Heli Ajaots jagab oma kogemusi:

„Olen Tartu Kaunase Kodu kogemusnõustaja praktikant ja soovin jagada, kuidas alustasin tööd siinsete eriliste klientidega. Jõudsin siia läbi Leoski kogemusnõustaja koolituse, kus Liis ja Moonika käisid koolituspäeval rääkimas praktikavõimalusest Tartus. Minu teekond viis mind Kaunase Kodu juurde. Selles kodus elab kümme klienti ja nende jaoks on olema fantastiliselt tublid inimesed – tegevusjuhendajad. Nende panus siinsete klientidega tegelemises, nende julgustamises ja motiveerimises on hindamatu väärtusega tänuväärne töö.

Minul on selles kodus kaks toredat klienti, kellega olen põhjalikult töötanud ühe kuu. Jagan oma eriliselt positiivset emotsiooni, sest praktika ajal olen õppinud erivajadusega inimestega töötama, suhtlema ja neid motiveerima oma parimate motiveeriva intervjueerimise tehnikatega. Selle kuu jooksul oleme klientidega käinud pikkadel jalutuskäikudel ja liikudes viinud läbi nõustamisi, mis käsitlevad erinevaid teemasid. Olen kasutanud motiveerimiskaarte, näiteks „Keskendu ühele asjale“, „Kiida ennast heade tegude eest“, „Märka ümbritsevat“ jne. Need lühikesed laused on andnud klientidele uut jõudu ja toonud sära nende silmadesse.

Esimest korda Tartu üksuse ajaloos asusid uuel õppeaastal kaks klienti õppima Tartu Kutsehariduskeskuses abipagari erialale. Nende klientide esmased emotsioonid on olnud väga positiivsed, selline uudsus on toonud tõelise sära nende silmadesse ning lisanud nende ellu uued motiveerivad väärtused. Klientide koolis käimine seab lisakoormuse ja uued kohustused ka tegevusjuhendajatele, kes panustavad palju ka oma vaba aega erinevate tegevuste organiseerimisele ja väljasõitude korraldamisele.

Üks klient vahetas pikaajaliselt kaitstud töö teise ettevõtte vastu, mis pakub uusi ja põnevaid väljakutseid ja emotsioone ning avardab sotsiaalse suhtlemise võimalusi. Iga uus väljakutse on pisike samm edasi, annab motiveerivat jõudu ja avardab silmaringi.

Siinsetel klientidel toimuvad ka regulaarselt tegevusjuhendajate ja kogemusnõustajate korraldatavad jõustavad ja motiveerivad grupitöö vestlusringid ning individuaalsed nõustamised. Kogemusnõustajad jagavad oma kogemusi nii õppimisest kui ka paljudel teistel väga erinevatel teemadel, näiteks liikumise tervendavast mõjust, tervislikust toitumisest jne.

Soovin kõikidele siinsetele klientidele ja töötajatele jõudu, tervist ja sära silmadesse!“

Liis Siilbek, Tartu klienditöö juht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!