Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Teatripäev ehk 14 vaatenurka õnnele

Teatripäev ehk 14 vaatenurka õnnele

20. märtsil toimus juba 17. korda vabariiklik erivajadustega inimeste teatripäev ning seekord Pärnumaal Sindi Seltsimajas, korraldajaks oli Tori Sotsiaalmaja. Ka Kehra Kodul õnnestus sellest esimest korda osa võtta.

Bussi mahutasime kõik näidendis vajaminevad vahendid: riided, pakud, hõbedased odad, trummid, akordioni jmt. Osalejate transportimiseks kasutasime veel autot lisaks väikebussile.

Kohale jõudes ootas meid ees eriti soe ja lahke vastuvõtt, iga grupp sai oma isikliku saatja, kes hoolitses kogu päeva meie heaolu eest: juhendas majas liikumist, tutvustas päevakava, abistas lõunasöögi korralduses ja oli terve päeva koos meiega.

14 vaatenurka

Teatripäev pakkus rohkelt meeleolukaid ja põnevaid etteasteid. Näidendiks oli Eia Uusi muinasjutt „Seitsme maa ja mere taha“. Autor ise juhatas päeva sisse. Näidend oli jagatud osalejate vahel erinevateks piltideks ja iga osaleja sai ette valmistada umbes 10-minutilise etteaste vastavalt näidendile ning oma osale.

Kokku osales 14 üksust üle Eesti, sh erinevad päevakeskused, MTÜ-d ja tugikeskused. Nii oli ka 14 erinevat vaatenurka ning lavastust muinasjutule lugude, laulude, muusika kui tantsu kujul. Näidendis oli läbiv tegelane üks tüdruk ja tema tunnuseks olev roheline mütsike ühendas kõiki etteasteid. Näidendi kandev teema oli see, mis on õnn ja kus teda leida…

Eriti vahva oli ka see, et samal päeval tähistatakse juba alates 2012. aastast rahvusvahelist õnnelikkuse päeva, et tähtsustada õnnelik olemist. Kõik osalejad said ka rinnamärgi kirjaga „Olen õnnelik“.  

Oskarid ja tulevikuplaanid

Peale näidendi edukat lõppu jagati välja Oskarid ja loositi järgmise Teatripäeva korraldaja, kes sai aastaks rändava Teatrimaski oma hoole alla.

Meeleoluka päeva lõpetas videodisko, kus sai uusi tutvusi sobitatud ja muljeid vahetatud.

Sõit ning kogu päev oli pikk ja väsitav, aga pakkus nii toredaid emotsioone, mis kaalus kõik raskused üle. Osalejad panid juba paika ja „moosisid“ töötajaid, nii et järgmisel aastal planeerime samuti teatripäeva oma aastaplaanidesse. 

Suured tänud tegevusjuhendajatele Juliale ja Carmenile, kes Kehra jupikese näidendist lavastasid ning ise aktiivselt kaasa lõid!

Tiiu Kruusamägi, Kehra Kodu tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!