Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Teatripäev Raplas: Pugatšovast mustlasteni

Teatripäev Raplas: Pugatšovast mustlasteni

8. juulil toimus Raplamaal Nõmme Kõrtsis üle-eestiline erivajadustega inimeste teatripäev. Seekord sai etendusi nautida õuealal, kus näitlejad, lavastajad ja külalised said põneva päeva veeta hajutatult. Kõrtsipidaja oli kümne teatritrupi näitlejatele ette valmistanud varjudega istumisalad, helitehnikaga etteastete ala ja paigaldanud kehakinnituseks suure mugava telgi.

Kuhu veereb täring?

Rapla kogukonnas elamise teenuse elanikud esinesid lavastusega “Reis ümber maailma”. Etenduses veeretati suurt täringut ja iga täringu külg viis vaatajad erinevatesse riikidesse.  Esimesena satuti Venemaale. Venemaa osas etendas Marjana pealtvaatajatele Alla Pugatšovat. Järgmisena veeretati täring Egiptusesse ja egiptlased esitasid jõulise folkloortantsu „Saidi“. Siis jõuti Saksamaale, kus Mare esituses kõlasid kolm saksakeelset luuletust koos eestikeelse tõlkega. Täringu numbrid tõid välja ka Eestimaa. Pealtvaatajad tõmbas käima hoogsa mustlastantsuga Ungari, kus elab Euroopa suurim mustlaste kogukond. Aplaus ei tahtnud lõppeda!

Näitlejatele, lavastajatele ja toetavale meeskonnale pakuti lõunaks maitsvat suppi ja imelist kringlit. Teatrimask anti üle järgmisele teatripäeva korraldajale, Tartu Maarja Külale. Teatrirahvas sai nautida rahvatantsu ja osaleda ühisel “Tansulkal” ning Rapla üksusele tehti esinemispakkumine augustikuusse.

Uhked julge esitluse üle

Autor, lavastaja ja juhendaja Eve Ruul oli sündmusega igati rahul: “Teatripäeval osalesime esmakordselt ja võime olla oma esituse üle uhked, sest üle ootuste oli meie elanike etteastes palju julgust ja vahvat improviseerimisoskust, kui tekst kippus ununema. Tänan ka meie tegevusjuhendajaid ning klienditööjuhti Katrinit, kes meid toetama tuli. Ühtsuses peitub jõud!”

Aitäh Rapla tegevusjuhendaja Evele ja Janele, Rapla Nurme üksuse elanikele, SA Hea Hoog töötegevusjuhendaja Kajale ja vabatahtlik Lisellile!

Teatripäevast võtsid osa kümme näitegruppi: Rapla Nurme üksusele lisaks Pärnu MTÜ Hingerahu „HELDUR 17 ehk Vabadus”, Türi Päevakeskus „Mehed ei nuta“, Paide MTÜ Me Hoolime Sinust „Punamütsike“, TORI Sotsiaalmaja „Kuidas Tori omale nime sai“, Tartu Maarja Küla „Teie meie südames“, Pärnu Pimedate Ühingu näitering „Kuld“, Pahkla Camphilli Küla „Seiklus loomaaias“, Haapsalu Kastani Päevakeskus “Muusikaline etendus”,  Rapla Vahtra Tugikeskus „Koroona pidu”). Iga näitegrupp sai etteasteks 15 minutit.

.

Katrin Aasamaa, klienditöö juht

Eve Ruul, tegevusjuhendaja


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!