Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tegime ka ära!

Tegime ka ära!

Sõmera Kodu oli talgutel väljas oma traktoriga

Meie kodudel on juba aastaid olnud kombeks osaleda “Teeme ära!” talgutel. Selle ilusa kombega on nüüd liitunud ka meie uued kogukonnaüksused.

Täna jagavadki oma muljeid meie erinevat sorti üksused – suur, peagi suletav kodu Sõmera, pereküla Vääna-Vitilt ja uuued kogukonnaüksused Jõgevalt.

Sõmera Kodu talgud

Räägib Terje Hanson, Sõmera Kodu juht: “Meil olid vahvad talgud! Kokku oli meid 62 inimest (kõik pildile ei mahtunudki!). Korrastasime kalmistut. Seal on oma viimase puhkepaiga leidnud ka paljud meie kodu elanikud.

Talgud algasid hommikul varakult, kella üheksast. Kõigil oli kaasas oma tööriist: rehad ja kühvlid. Prahi äravedamisel oli peale meie traktori abiks veel valla traktor ja sõiduauto käruga. 

Söökla personal keetis meile maitsva talgusupi. Magustoiduks sõime  vahukoorekringlit ja keeksi ning jõime morssi.

Vääna-Viti talgulised puhastasid teeääri

Suur töö sai ära tehtud, kõik talgulised olid väga tublid!

Vääna-Viti talgud

Räägib klienditöö juht Piret Kuusküll: “Väänast osales talgutel 38 inimest. Enamik koristas kodu lähimat ümbrust – tegime puhtaks teeääred ja tankla poodi ümbruse. Kuus inimest käis Vääna-Jõesuu külaseltsi kutsel prahist tühjendamas maja, millest saab tulevikus külakeskus.

Tegelikult algasid talgud meie jaoks juba nädal varem, kui käisime külaseltsil abiks külaplatsi koristamas. Seal osales meie kodust 12 inimest.

Jõgeva talgud

Räägib tegevusjuhendaja Evely Andre: “Jõgeval korrastasid talgulised kirikutorni ümbrust. Meid oli kohal seitse: viis Allika üksusest ja kaks Piiri üksusest.

Jõgeva talgulised koristasid kirikutorni ümbrust

Meie tublid talgulised kohtasid ka tuttavaid inimesi Vägeva aegadest. Neil oli väga hea meel olla osa meeskonnast ning meid kõiki võeti sõbralikult vastu.

P.S. Tegevusjuhendajal ei olnud suures tööhoos aega piltegi teha ning seega napsasime paar pilti riigikogulase Aivar Koka erakogust (luba küsitud ????).

 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!