Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tõrva Kodu 10 – mida kõike on tehtud?

Tõrva Kodu 10 – mida kõike on tehtud?

See lugu on ühest hubasest kodust, mis väikese linna servas künka peal. Seal maju on kuus ning pere on suur. Jah, selleks toredaks koduks on Tõrva Kodu. Meil elanikke on 60 ja töötajaid 24 pluss kaks alalõpmata ringi sebivat tegelast – tiimijuht ja tiimitööspetsialist.

Ene-Aet Sööt, Tõrva Kodu tiimijuht

Oleme toimetanud sedasi vaikselt, tasa ja targu juba 10 aastat. Kas on meil millegagi uhkustada? Ega ise kohe ei oskakski esile tuua, aga meil on päris algusaastal õuevahendite ruumist ümber ehitatud savikoda, mis tegutseb tänaseni. Hetkel toimetab seal ka SAHH-i tegevusjuhendaja Tiina ja tehakse klientidega keraamikat. Teisest õuevahendite kuurist tegime meestele puutöökoja, aga asjaolude muutudes sai sellest toiduladu. Ajad muutuvad, aga meie elu on ikka üsna sama, söömised samal ajal, tegevused samal ajal… Ei, ei päris nii igav meie elu ei ole. Oleme aktiivsed kogukonnas, elanikud õpivad tasemeõppes. Liigume palju, käime spordisaalis, jõusaalis, ujumas ja saunatamas. Ka saunatamine on sport, oli alles eelmisel nädalavahetusel Tõrvas ja Otepääl lausa saunamaraton ju.

Jäätisega traditsioone loomas

Üks meie pikemaajalise traditsiooniga ettevõtmine on osalemine Tõrva linna, nüüd Tõrva valla Kodukohvikute päeval. Esimesel osalemisel pidasime silmas, et läheme välja toodangust sellega, milles meie elanikud ise suudavad kaasa lüüa. Valikus olid erinevad muffinid ja isetehtud jäätis. Jäätise müüsime kõik ära ja nii need meie kodukohviku menüüsse jäigi. Erinevaid sorte jäätiseid on olnud kokku nende aastatega tublisti üle 20. Rahva lemmikuteks on kuusevõrse, kohvi ja astelpaju jäätised, laste lemmik aga šokolaadijäätis. Saame uhkusega öelda, et olema siinses kogukonnas ainuke kodukohvik, kes on osalenud kõikidel kogukohvikute päevadel. Teist sellist kodukohvikut Tõrva vallas ei ole!

Maailm on väike, jõuame kõikjale!

Kliendid õpivad hoolega laule ja kindel plaan on augustis osaleda taas Viljandis laulupeol. Suvel teeme taas pikemaid väljasõite ja ühe suure ühise ekskursiooni kuhugi kaugemale, tutvume kauni Eestimaaga. Aga me oleme käinud ka välismaal ja selle toovad meile koju kätte välisvabatahtlikud. Neid on meil olnud nende aastatega kokku 13 ja nad tulid Prantsusmaalt, Türgist, Kreekast, Saksamaalt, Venemaalt ja Ukrainast. Loodame, et uuel hooajal on maailmas rahu ja meile saavad taas vabatahtlikud tulla.

Nende 10 aastaga on meie kodus elanud lühemat või pikemat aega 129 elanikku. Nendest 2013. aasta veebruaris meile kolinutest elab siin seni kodus 23. Aga on ka neid, kes kolisid samuti 2013. aasta jooksul. Nad peavad meie Tõrva Kodu oma tõeliseks koduks ja neil on meie juures hea.

Palju ameteid

Töötanud Tõrva Kodus nende 10 aasta jooksul on inimesi kokku alla 50. Alates 2013. aastast, mil kodu avati, on ametis veel 12 töötajat. Olles aastaid nii kutsekoolide kui kõrgkoolide praktikabaasiks, on meile tulnud tööle just tublid praktikandid. Ameteid on meil aastatega olnud mitmeid: kodu juht, vanemtegevusjuhendaja, tegevusjuhendajad, toitlustusteenindajad, meister, 8-tunnine tegevusjuhendaja, tiimitöö juht, klienditöö juht. Olgu ameti nimetus milline tahes, meie töötajad on olnud väga tublid ning kannavad igati meie ettevõtte väärtusi ja annavad oma hoolimise, lugupidamise, toetuse edasi kodu elanikele.

21. veebruaril tähistasime pidulikult Tõrva Kodu 10. aastapäeva ja Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva. Sel korral oli küll teenitult suurem tähelepanu meie elanikel ja töötajatel. Kutsusime ka külalisi ja just meie endiseid kolleege, kelle panus meie kodu heasse toimimisse ja kulgemisse on olnud suur ja arvestatav. Rõõm taaskohtumise üle oli kõigil, nii elanikel kui töötajatel – kallistusi ja tunnustavat õlale patsutamist jagus kõigile.

Elagu Eesti! Elagu Tõrva Kodu!


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!