Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Tõrva Kodu kuus peremaja peavad soolaleivapidu

Tõrva Kodu kuus peremaja peavad soolaleivapidu

Tõrvas Raba tänaval valminud peremajades peetakse soolaleivapidu 19. märtsil kell 13. Tõrva Kodu kutsub kõiki toetajaid ning partnereid vastvalminud Tõrva Koduga tutvuma.

Tõrva Kodu on elukohaks psüühilise erivajadusega inimestele, kellele pakutakse uutes peremajades ööpäevaringset erihooldusteenust. Tõrvasse kerkinud kuues kümnekohalises peremajas saab pakkuda teenust kokku 60-le psüühilise erivajadusega, nii vaimupuudega kui psüühikahäirega inimesele. Tänaseks on Tõrvas uue elupaiga leidnud 55 AS Hoolekandeteenused senist klienti, ruumi on ka uutele tulijatele.

Tõrvasse rajatud majad pakuvad nende elanikele kaasaegset elukeskkonda, aga mis peamine – kaasavat ning tegusat elukorraldust. Majad koosnevad kahest tiivast, kummaski on viis kliendikohta, pesuruum, WC ja abiruumid. Lisaks on igas peremajas kaasaegse köögitehnikaga varustatud avar köök-elutuba ning personaliruum. Kõik ruumid on kohandatud erivajadusega inimestele.

Tõrva Kodu valmimine on osa suuremast erihooldekodude reorganiseerimisprojektist. Projekti raames ehitab AS Hoolekandeteenused Euroopa Regionaalarengu Fondi toel kaasaegsed uued elupaigad erivajadusega inimestele 11-sse Eestimaa paika. Kokku valmib 55 kümnekohalist peremaja, mille kogumaksumus on rohkem kui 26 miljonit eurot.

Tõrva Kodu lõi Tõrvasse 21 uut töökohta – tööd leidsid 19 tegevusjuhendajat, vanemtegevusjuhendaja ja kodu juht.

Peremajade projekteerijaks on Innopolis Insenerid OÜ, ehitajaks AS Nordecon koos oma tütarettevõtte Eston Ehitus AS-iga. Mullu märtsis alanud ehituse maksumuseks kujunes kokku 2,9 miljonit eurot.

 

Lisainformatsioon:
Kadri Lehenurm, AS Hoolekandeteenused, infojuht
, tel: 533 09713


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!