Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Türil valmis kaasaegne elupaik erivajadustega inimestele

Türil valmis kaasaegne elupaik erivajadustega inimestele

Türil on valminud psüühilise erivajadusega inimestele loodud Türi Kodu. Türi Kodu elanikud peavad soolaleivapidu 16. juulil kell 14, kui võõrustatakse kõiki sõpru, toetajaid ning partnereid ning tutvustatakse valminud kuut peremaja.

Türi Kodu on elukohaks psüühilise erivajadusega inimestele, kellele pakutakse uutes peremajades ööpäevaringset erihooldusteenust. Türile kerkinud kuues üheteistkümnekohalises peremajas elab hetkel 64 elanikku, teenust pakutakse nii vaimupuudega kui psüühikahäirega inimestele. Tänaseks on Türil uue elupaiga leidnud AS Hoolekandeteenused senised kliendid meie suletavatest hooldekodudest Ravilast ja Kernust, kuid Türile on asutud elama ka meie teistest kodudest – Valklast, Koluverest, Sõmeralt ning Tõrvast, samuti on veel ruumi uutele tulijatele.

Elanike igapäevaelu ja -toiminguid aitavad juhendada ja korraldada ööpäevaringselt kokku 20 tegevusjuhendajat, vanemtegevusjuhendaja ja kodu juht.

Türile rajatud majad pakuvad nende elanikele kaasaegset elukeskkonda, aga mis peamine – kaasavat ning tegusat elukorraldust. Tegeletakse nii tavapäraste majapidamistöödega kui erinevate aktiivsete teraapiliste ja töötegevustega, õhtuse aja saab igaüks sisustada vastavalt oma hobidele või muu meelepärase tegevusega. Kõik ruumid ja kodu väliskeskkond on kohandatud erivajadusega inimestele.

Türi Kodu valmimine on osa suuremast erihooldekodude reorganiseerimisprojektist. Projekti raames ehitab AS Hoolekandeteenused Euroopa Regionaalarengu Fondi toel kaasaegsed uued elupaigad erivajadusega inimestele 11-sse Eestimaa paika. Kokku valmib 55 kümnekohalist peremaja, mille kogumaksumus on 29,3 miljonit eurot. Tänaseks on valminud 50 peremaja kümnes asukohas üle Eesti.

Peremajad ehitasime Harjumaal Vääna-Vitti ja Kehrasse, Läänemaal Uuemõisa, Ida-Virumaal Sinimäele, Järvamaal Türile, Lääne-Virumaal Tapale, Pärnumaal Vändrasse, Tartumaal Kodijärvele, Valgamaal Tõrvasse, Viljandimaal Viljandisse ja Karulasse. Vääna-Vitis, Kodijärvel ja Karulas laiendasime juba olemasolevaid teenuseüksusi, ülejäänud asukohtades alustasime teenuse osutamist esmakordselt.

Türi peremajade maksumuseks kujunes 2,9 miljonit eurot. Peremajade ehitajaks oli Eston Ehitus AS koos AS Nordeconiga, projekteerijaks QP Arhitektid OÜ.

Türi Kodu aadress: Staadioni 17, Türi, Järva maakond.

Türi Kodu pere tänab kohalikku kogukonda toetuse ja abi eest uute peremajade sisustamisel ja elanikele tegevusvõimaluste loomisel!


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!