Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Ühtlustame üksuste nimed

Ühtlustame üksuste nimed

Psüühilise erivajadusega elanike kolimine kogukondadesse on lõpusirgel – 2023. aasta esimeses pooles saavad valmis viimased hubased kodud. Sellega seoses ühtlustasime ka üksuste nimed, et nad oleks selgelt eristatavad.

Kuressaare Sirge

Juhatuse esimees Liina Lanno sõnul on oluline, et nimede loogika oleks arusaadav nii meie töötajatele kui partneritele. “On olnud juhuseid, kus meie kodude nimetuste taha pannakse sõna “hooldekodu”. Soovime väga, et hooldekodude aeg saaks kogu Eestis läbi ning iga inimene saaks viidata enda kodule selge ja lihtsa nimetusega. Oleme ka ise tähelepanelikud ja juhime tähelepanu, kui keegi selles osas eksib!”

“Nimede ühtlustamisega suuri muudatusi ei toimunud, lähtusime kehtivast põhimõttest, et nimetame kodusid võimalikult täpselt ning neutraalselt,” sõnas Lanno.

Hoolekandeteenused üksuste nimetamine:

Perekülad – asula + kodu. Näiteks: Türi Kodu, Vääna-Viti Kodu.

Kortermajad, ridaelamud – asula + tänava nimi (Tallinnas piirkond). Oluline, et nime järel ei ole liidet „üksus“ või „kodu“. Näiteks: Rapla Alu, Põlva Kaasiku, Tallinn Kopli.

Kogukonnas elamise korterid ja eramajad – asula + tänava nimi. Näiteks: Tartu Kalda, Pärnu Väike-Posti, Jõhvi Puru.

ÖK majad – asula + tänav + tänavanumber. ÖK majadele lisame ka majanumbri, kuna nii Sillamäel kui Tallinnas on samal tänaval ka teisi meie üksuseid – Sillamäe Tervise 17, Tallinn Merimetsa 3.

Pagulastele ja põgenikele mõeldud keskuseid nimetame Sõmera majutuskeskus, Võisiku majutuskeskus ja Vao majutuskeskus.

“Nimetustes tekkisid ka mõned erandid. Kuna meil on Pärnus Oja tänaval kolm üksust, oleme kokku leppinud, et Oja nime kannab esimene sinna rajatud kogukonnaelamise üksus (Pärnu Oja). Teised Oja tänava üksused oleme nimetanud piirkonna järgi – Pärnu Niidumetsa ja Pärnu Rääma.

Tallinnas on erand Merimetsa teele rajatav ÖH üksus, mis asub ÖK maja kõrval, seega on tulevikus selle üksuse nimi Merimetsa 1,” täpsustas Liina Lanno.

Nimekirja meie üksuste nimedega saab näha siit.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 

www.hoolekandeteenused.ee


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!