Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Ukraina sotsiaalminister tutvus meie kodu ja töökeskusega

Ukraina sotsiaalminister tutvus meie kodu ja töökeskusega

Täna, 2. juulil käis AS-i Hoolekandeteenused ja SA Hea Hoog tööga tutvumas Ukraina sotsiaalminister Oksana Zholnovych koos asekantsler Iryna Potolovska, ministri kabinetiülema Yuliia Kokoiachuki ning Ukraina saatkonna esindajatega.

Külaskäigu eesmärk oli tutvuda meie ettevõtte tööga – kuidas erihoolekande reformi tulemusena sulgesime Eestis viimase 17 aastaga suured institutsionaalsed hooldekodud ning nende asemele ehitasime kogukondadesse väikesed hubased perelaadse elukorraldusega kodud, kus inimesed elavad tegusat elu.

Kodude elukorraldust, teenuse ülesehitust ja kvaliteedistandardeid ning tegusa elu kontseptsiooni tutvustas külalistele teenuste arendusjuht Reet Asmer, kes koos Tallinna Merimetsa tee 1 tiimijuhi Ragne Noolega näitas ukrainlastele kodu elu. Omapoolse panuse elukorralduse tutvustamiseks andsid ka meie elanikud.

„Ukraina inimesi on ees ootamas väga suur ülesanne uuesti üles ehitada sõjast laastatud maa. Oli väga julgustav kuulda, et juba praegu mõeldakse kõigi riigi elanike peale, seal hulgas ka psüühiliste erivajadusega inimeste heaolule. Usume, et meie praktikast suurte hooldekodude reorganiseerimisel ja teadmistest on neile kasu ning oleme valmis ka edasiseks koostööks,“ sõnas Asmer.

Külalisi huvitas ka see, kuidas on korraldatud psüühilise erivajadusega inimeste tööhõive Eestis. Tööhõivejuht Raili Viljase juhatusel tutvuti SA Hea Hoog töö eesmärkidega ning Tallinna töökeskuse tööga. Nii nähti erinevaid tellimustöid teesegude komplekteerimisest küünlatahtide ettevalmistamiseni kui käsitööd, näiteks nuuskimismattide sõlmimist.

Ministril oli teenuse rahastuse ja ülesehituse kohta väga palju küsimusi ning omalt poolt saime kaasa anda suure hulga häid praktikaid nii tegusa elu ülesehitamisel kui töövõimaluse pakkumisel. Meie erivajadusega meistrite töötamist jääb külalistele meenutama ka kotitäis Hea Hoog töökeskustes valmistatud praktilisi tooteid.

Kadri Talva-Ots, kommunikatsioonijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!