Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Unistus viis raadiosse Elmar

Unistus viis raadiosse Elmar

Unistused on justkui õhupallid – sa lased nad lendu, aga nad lendavad ise edasi, valides oma raja ja tempo. Pole oluline kui suur või uhke on sinu õhupall, lase ta lendu ja vaata, mis elul sulle pakkuda on! Tapa Kodu elanik Larissa lasi lendu oma unistusega õhupalli. Tema unistuseks oli külastada Elmari raadiot.

Olles ise pidev raadio Elmari kuulaja, soovis Larissa näha, kus ja kuidas saated valmivad. Larissa rääkis oma unistusest tugiisikule, eestkostja Arinale ja Tapa Kodu vabatahtlikule Katile. Kati kirjutas raadiosse Elmar, eestkostja toetas ja raadio Elmari pere oligi valmis meid vastu võtma!

Larissa üllatas Elmari töötajaid

Ühel juunikuu varahommikul asusime Larissaga Tapa Kodust Tartu poole teele. Tartusse sõitsime rongiga. Kokkulepitud ajal olime kohal ja ootasime põnevusega kokku saamist raadio Elmari tööperega.

Meid võttis vastu Tiiu Sommer, kes viis meid raadio Elmari ruumidesse, mis asusid hoone kuuendal korrusel ja kuhu sai ainult töötaja kaardiga. Seal kohtusime Elmari eestvedaja Andres Panksepaga. Kuna Larissa on Elmari raadio kauaaegne kuulaja, siis oli tal ettevalmistatud palju küsimusi. Ka Andres Panksepp imestas, millised pisidetailid olid Larissal saadetest meeles. Larissa teadis kõigi endiste ja praeguste töötajate nimesid ning seda, mis aastal keegi tööle tuli.

Meile näidati raadiomaja erinevaid ruume ja räägiti, mis nendes toimub. Viibisime ruumis, kus oli otse-eetris Tambet Indi juhitud saade. Kui eetris mängis muusika, jagus Larissal ka Tambetile küsimusi.

Kui jutud sai räägitud, tänasime sooja vastuvõtu eest.

Päev, mida ei unusta

Larissa meenutab: „Mulle meeldis väga Elmari raadio! Kõige rohkem meeldis stuudiopult, mille taga töötas Tambet. Mulle tuli endalegi üllatusena, et ma niipalju küsimusi esitasin! See oli päev, mida ei unusta!“

Kõrvaltvaatajana ei olnud see lihtsalt küsimuste esitamine ja küsimustele vastamine. Pigem oli see nagu kahe sõbra kohtumine ja möödunud aegade meenutamine.

Peale Elmari külastust uudistasime Tartu linna.

Larissa järgmiseks unistuseks on laevasõit Rootsi.

Merle Gulbis, Tapa Kodu tegevusjuhendaja

KUULA:


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!