Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Uuemõisa Kodu peab soolaleivapidu

Uuemõisa Kodu peab soolaleivapidu

Läänemaal Uuemõisas valmis uus kaasaegne pereküla psüühilise erivajadusega inimestele

AS Hoolekandeteenused Uuemõisa Kodu Haapsalu külje all Uuemõisa alevikus on valminud ja peab teisipäeval, 6. novembril kell 13 soolaleivapidu.

Uuemõisa Kodus valminud kuus peremaja on osa AS Hoolekandeteenused läbiviidavast psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud erihooldekodude reorganiseerimisprojektist. Projekti raames rajab AS Hoolekandeteenused Euroopa Regionaalarengu Fondi toel 11 Eesti eri paika kokku 55 kümnekohalist peremaja – rajatakse kaheksa uut kaasaegsetest peremajadest koosnevat moodsat kodu ning laiendatakse kolme toimivat kodu.

Uuemõisa Kodu avas oma uksed elanikele selle projekti viienda asukohana. Selle aasta algusest on lisaks Uuemõisas valminud peremajadele valmis saanud peremajad Viljandimaal Karulas ning Viljandis, Tapal, Kehras ja Vändras.

Ehitustegevus üle Eesti on samas jätkumas ning 2013. sügiseks kerkivad AS Hoolekandeteenustel uued kaasaegsed ööpäevaringse erihooldusteenuse teenusekohad veel Harjumaal Vääna-Vitis, Ida-Virumaal Sinimäel, Järvamaal Türil, Tartumaal Kodijärvel ning Valgamaal Tõrvas. Projekti kogumaksumus on rohkem kui 26 miljonit eurot. Projekti rahastab 85% ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fond ja ülejäänud osas Eesti riik.

Uute tänapäevaste teenusekohtade valmides amortiseerunud ja kaasaegse erihoolekandeteenuse osutamiseks ebasobivad erihooldekodudud suletakse. Sulgeda plaanime Kernu, Mõisamaa, Ravila ja Udriku mõisahoonetes tegutsevad hooldekodud ning Lääne-Virumaal Aaveres asuva hooldekodu. Koluvere Kodus väheneb teenusekohtade arv, mis loob omakorda paremad elamistingimused allesjäävatele elanikele. Kodude sulgemine toimub järk-järgult paralleelselt uute peremajade avamisega ja nende elanike kolimisega.

Uuemõisa Kodusse asusid elama 61 psüühilise erivajadusega AS Hoolekandeteenused klienti, kellele pakutakse uutes kaasaegsetes peremajades ööpäevaringset erihooldusteenust ja ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega inimestele.

Uued peremajad pakuvad psüühilise erivajadusega inimestele kaasaegset ja nende vajadusi arvestavat keskkonda, aga mis peamine – kaasavat ning tegusat elukorraldust.

Nii spetsiaalselt erivajadusega inimeste vajadustele vastavalt projekteeritud hooned kui elukorraldus neis peegeldab meie ühiskonna valmisolekut aktsepteerida ja väärtustada endi seas erivajadusega inimesi. Kodu elanikud saavad elada täisväärtuslikku elu kõige selle juurde kuuluvaga – teha süüa, korrastada kodu ja koduümbrust, teha aiatööd ning käia vastavalt võimetele tööl väljaspool kodu, teha sporti ja mitmekesiselt vaba aega veeta, aga ka käia mugavalt poes, pangas, postkontoris või apteegis. Kõiges selles on abiks tegevusjuhendajad, kogenud ja vastava väljaõppega töötajad, kes on toeks ööpäevaringselt.

Uuemõisa Kodu tõi Uuemõisa 24 uut töökohta – tööd leidsid 22 tegevusjuhendajat, vanemtegevusjuhendaja ja kodu juht.

Peremajade projekteerijaks on QP Arhitektid OÜ, ehitajaks AS Remet. Ehitustööde maksumuseks kujunes 2,7 miljonit eurot.

Uuemõisa Kodu soolaleivapeol osalevad kodu elanikud ja nende pered, sotsiaalminister Hanno Pevkur, erivajadusega inimeste organisatsioonide, teiste teenuseosutajate, partnerite ja kohaliku omavalitsuse esindajad.

***

Lisainfo:

Kadri Lehenurm, AS Hoolekandeteenused, infojuht, , tel: 533 09713.

Ajakirjanikud on oodatud üritusel osalema!


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!