Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Uuemõisa Kodus sündis prügist kunst

Uuemõisa Kodus sündis prügist kunst

Küll meie Uuemõisa Kodus ikka mõeldakse toredaid asju välja! Seal on lambateraapia, permapeenrad, spordipäevad ja vahvad ekskursioonid. Nüüd mõtlesid tegevusjuhendajad välja, kuidas liita kokku kasulik ja meeldiv ning sündis uutmoodi taaskasutus – prügist tehtud kunst!

Räägib tegevusjuhendaja Kaie Linroos: “Tegevusjuhendaja Nijolel tuli hea mõte teha kunstihommik ja seda üsna erilisel viisil – kasutades ühe väljendusviisina loomingus prügi. Püüame küll hoida oma koduümbruse puhta, aga ikka leidub siin-seal mõni kommipaber või kiletükk. Mõttega tulid kaasa ka meie vahvad praktikandid Haapsalu Kutsehariduskeskusest Viive ja Monika ning tegevusjuhendajad Maarja ja Eha.

Lisaks prügist kunsti loomisele otsustasime võtta ette ka kividele maalimise ja seinamaalingud plakatitele. Ning kui keegi veel jaksab, ka asfaldijoonistused.

Esmalt rääkisime meie kodu elanikele ära, miks me seda teeme – ehk taaskasutusest, looduse märkamisest ja kodu ümbruse puhtana hoidmisest.

Seejärel läksime õue, kus olid valmis pandud värvid, kivid ja paberid. Prügi korjasime vahetult enne kunsti tegemist. Leitud kommipaber, kiletükk, sekka linnusulg ja tükk paberit – meie kunstnikud sättisid kõik selle suurele plakatile ühisloominguks – ning lõpuks sai valmis huvitav taies!

Kividele maalimine pakkus väga paljudele rõõmu ja avastamist! Seekord sündisid kividest erinevad lepatriinud ja tibu, mis leidsid koha majade ees olevates lillepeenardes.

Avastasime muide, et vabaõhumaalimine koos kaaslastega annab positiivseid emotsioone ning looming, mis valminud kaunil ja soojal päeval, rõõmustab veel kaua hinge!”


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!