Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Vaatame tagasi aastale 2023

Vaatame tagasi aastale 2023

Enam ei ehita!

Aastaid kestnud ehitus sai läbi, tegime oma elanikele ilusad uued majad ja korterid. 2023. aastal sulgesime viimase nõukogude pärandiga hooldekodu Võisikul ja avasime viimased kolm uut perepõhist kodu Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Meie elanikud on koju jõudnud!

Pärnu Kaevu kodu

Uued väljakutsed 

Juba paar aastat tagasi uurisime koos Tartu Ülikooliga, mis aitaks meie elanikel paremini taastuda. Sellest uuringust lähtuvad meie uus 2023.-2028.a strateegia ja uued eesmärgid. 

Eelmine aasta oligi esimene, kus me rühkisime uue strateegia tuules ja uute eesmärkide suunas. Kuhu meie energia läks?

Elanik on tegus kodus ja väljas

Leppisime kokku erinevate teenusepakkujate ja ühingutega kokku, et meie elanikud saaksid nende juures turvaliselt käia ja olla, ärgitasime ja toetasime elanikke, et nad vähemalt ühe korra kuus ka kogukonnas käiksid. Enamus kodudel ongi kolm sellist kokkulepet ja ligi 70% kogukonnaelamise (KE), 40% ööpäevaringse erihooldusteenuse (ÖH) ja 18% sügava liitpuudega erihooldusteenuse (ÖT) elanikest käib regulaarselt väljas – jõusaalis, kirikus, raamatukogus või mujal. 

Uuemõisa helkuripuu

Veel üks tore tulemus – kaasasime üheksa kohalikku omavalitsust, et teha koos toredaid projekte – muuhulgas ehtisime helkurpuid ja aitasime eakaid inimesi nende majapidamises.

Mõtlesime elanikele välja uusi sisukamaid tegevusi kodus (nn 2+2), et olmeliste toimetuste vaheline aeg oleks neile huvitavalt sisustatud – popimad tegevused olid juturingid, muusikaga seotud ja liikumistegevused. 90% planeeritud tegevustest toimusid ja osalusaktiivsus oli 87%.

Elanikul on töö ja ta õpib uusi asju

40% meie ÖH, KE ja ÖK klientidest töötavad – nii SA Hea Hoog vahendusel kui ka avatud tööturul.

Elanikud on uudishimulikud ja tahavad rohkem teada – üha popimad on erinevad kursused nii ohutuse, käsitöö, vaimse tervise kui muudel teemadel, igas kuus osales mõnel kursusel ligi kolmandik ÖH ja KE klientidest. Tasemeõppes käis enam kui 10% KE elanikest ja üle 1% ÖH elanikest. Tasemeõppes läbiti puhastuse, toidutegemise, autoremondi ja küttega seotud erialasid. Alustati ka õpinguid põhi- ja keskkoolis.

Eestkostespetsialistid teel Põltsamaa Kingu kodu sünnipäevale

Elanik ja tema lähedane räägivad kaasa

Elanikud ja lähedased osalesid aktiivsemalt tegevusplaani koostamisel ja käima läksid tugikogud, kus elanike lähedased ja kogukonnaliikmed rääkisid kaasa meie teenuse edendamises.

Töötajad teavad üha rohkem taastumisest

Parem ja taastumist toetav teenus vajab ka töötajate teadmiste ja oskuste täiendamist. Uurisime, kui palju meie töötajad praegu teavad taastumisest ja planeerime sellest lähtuvalt oma järgmised taastumist õpetavad koolitused. 

Kriis küll, aga saime hakkama!

Majanduslikus mõttes oli keeruline aasta – toit ja eluase kallinesid ning olukorra lahendamiseks pidime oma menüüsid kohendama, kuid suutsime säilitada tervisliku ja vaheldusrikka toidusedeli oma elanikele.

Meie head töötulemust näitavad ka rahuloluküsitluste tulemused. Meie elanike rahulolu teenusega oli 92%, eestkostjate ja lähedaste rahulolu 96% ning ettevõtte partnerid (sh rahastajad) olid 100% rahul või pigem rahul meie tööga.

Mari Miil, arendusjuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!