Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Vabatahtlik Annika Saksamaalt aitas Tõrva Kodus ilusaid kotte valmistada

Vabatahtlik Annika Saksamaalt aitas Tõrva Kodus ilusaid kotte valmistada

Eelmise aasta augustist kuni tänavu 30. maini oli meieTõrva Kodus Euroopa vabatahtliku teenistuse kaudu abiks Annika Stienecker Saksamaalt. Muu tegevuse hulgas viisAnnika maikuus koos kodu elanikega läbi vahva kotiprojekti.

Annika kirjutab projektist nii:„Idee projektiks sain siis, kui nägin kliente vanade kilekottidega ringi jalutamas. Tahtsin parandada meie klientide väljanägemist, vähendada kilekottidest tekkivat prügi ning jätta enneTõrva Kodust lahkumist inimestele kingituseks midagi praktilist ja ilusat. Tänu Euroopa Liidu programmile Erasmus+ ja MTÜ EstYES antud võimalusele ning rahalisele toetusele materjalide soetamiseks ning aure.ee heldele annetusele puuvillaste kottide näol võis projekt alata.

Alustasime kottide kaunistamist väikestes gruppides, abivahenditeks tekstiilivärvid, kummitemplid, šabloonid, piparkoogivormid, käsnad ja pintslid. Alguses pelgasin, kas kliendid on võimelised sellisel viisil kotte kaunistama, kuid see hirm kadus kiiresti, kui nägin rõõmsavärvilisi kotte valmimas. Mõnele meeldis see tegevus nii väga, et raske oli neid veenda ainult ühte kotti tegema. Klientide kurvastuseks võttis kottide kuivamine, triikimine ja pesemine väga kaua aega. Enamik soovisid oma koti kohe koju kaasa võtta ning ei suutnud ära oodata nende lõplikku valmimist.

Oli imeline tunne näha kõiki meistreid oma kätetööd nautimas ja uhkust nende näol selle üle, et nad olid midagi päris ise valmis teinud. Enamiku jaoks oli see motoorsete oskuste, kannatlikkuse ja loovuse õppetund.

Usun, et kotid kestavad kaua ning meenutavad klientidele kõiki kogetud häid emotsioone – iga kord, kui nad nendega poodi, ujuma või ükskõik kuhu mujale lähevad.“


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!