Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Vaktsineerimine on kaks kuud kliente koroona eest hoidnud

Vaktsineerimine on kaks kuud kliente koroona eest hoidnud

AS Hoolekandeteenused statistika näitab, et klientide koroonaviirusesse nakatumine langes märkimisväärselt peale seda, kui üle 70% oli teise doosiga vaktsineeritud.   

AS Hoolekandeteenused tervisedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul analüüsisid nad ettevõtte ligi 1800 psüühilise erivajadusega kliendi vaktsineerimise ajakava ja nakatumisnäitajaid. “Veebruari, märtsi ja aprilli näitajate põhjal näeme seost vaktsineerimise ja nakatumiste olulise vähenemise vahel,“ räägib Rentel.   

„Veebruari alguses hakkas klientide nakatumiste arv koos Eesti keskmisega kasvama. Suur osa meie klientidest sai teise vaktsiinidoosi veebruari lõpus ja sealt algas ka uute nakatumiste vähenemine. Kõige suurem arv nakatunud kliente (77 inimest) oli meil 25. veebruaril, kuid kui mujal Eestis läksid nakatumise näitad järjest üles, siis meil hakkasid nad langema. Alates 10. märtsist ei ole meie kodudes elavate klientide seas olnud ühtegi koroonaviirusesse nakatunut. Kahe kuu jooksul on nakatunud vaid üks klient, see toimus haiglas. Klient läks sinna teistel põhjustel, haiglasse võtmise päeval oli tema tulemus negatiivne,” selgitas Rentel.  

Ettevõtte klientidest ligi 83% on praeguseks esimese doosiga vaktsineeritud, vaktsineerimiskuur on neist lõpetatud 77 protsendil. Arvestades, et ettevõttes on veel vaktsineerimata kliente ja töötajaid ning väike osa vaktsineeritutest võib samuti nakatuda, siis jätkuvad kõik teised nakkuse tõkestamise tegevused – igapäevane desinfitseerimine, käte pesemine ja distantsi hoidmine. 

Sama seost on näha ka töötajate vaktsineerimise juures. „Meie tööperest on esimese doosi saanud umbes 63%, teise doosiga on kaitstud 60%. Kuigi töötajate seas on üksikuid nakatumisi Eesti eri kohtades siiski näha, on trend sama – veebruari lõpust on nakatunute arv vähenenud – kui veebruaris oli meil töötajate seas 37 uut koroonaviiruse juhtu, siis märtsis oli see 20. Aprillis ega mai esimeste päevade jooksul ei lisandunud ühtegi koroonaviirusesse nakatunud töötajat,“ lisas Rentel.   

Ettevõttel on alates maikuust võimalus kasutada kiirteste koroonaviiruse tuvastamiseks. Kiirtesti peavad tegema kõik uued inimesed, kes hakkavad klientidega tööle – vabatahtlikud, uued töötajad.

AS Hoolekandeteenustel on üle Eesti rohkem kui 70 üksust, kus elab 1800 psüühilise erivajadusega klienti, neid toetab 900 töötajat.   

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused

56 623 823


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!