Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Valeinfo Lille KLAT juhtumi kohta 

Valeinfo Lille KLAT juhtumi kohta 

Selle nädala Eesti Päevalehe artiklis väidavad endised töötajad, et andsid Lille KLAT juhtumist varem teada, kuid kõik mätsiti kinni ja nende antud info on kadunud ka politseitoimikutest. Need väited ei vasta tõele. 

Ka asutusesisese järelevalvemenetluse käigus väitsid endised töötajad, et olid suuliselt kohapeal teavitanud üksuse juhti ning telefoni teel piirkonnajuhti. Uurimise käigus kasutasime kõiki võimalusi teada saada, kas teavitamine toimus. 

  • Kui töötajad juhte suuliselt teavitasid ja sellele tegevust ei järgnenud, oleks järgmine võimalik samm olnud üle küsimine. Näiteks, e-kirjaga tagasiside küsimine vestluse kohta, tiimikoosoleku protokollis juhtumi mainimine vms. Ühtegi sellist viidet ei ole.  
  • Meie töökord näeb ette, et kui üksuses juhtub midagi tavapäratut, peab seda kogenud või pealt näinud tegevusjuhendaja tegema kohe erakorralise juhtumi teate. See ei ole fiktiivne võimalus, meie tegevusjuhendajad teevad teateid väga aktiivselt ka väikeste sündmuste kohta, et markeerida tavapärasest erinevat olukorda. Sellel perioodil ei olnud KLAT üksusest ühtegi sellise sisuga teadet. 
  • Igal nädalal ilmub meil ettevõtte sisene uudiskiri, mille lõpus on link anonüümsele vormile, mille kaudu saab teada anda töökeskkonna või turvalisusega seotud muredest. Anonüümsele vormile ei laekunud ühtegi teadet. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi kaks aastat hiljem on lihtne kontrollimatute väidetega segadust tekitada, ei leidu tõendeid, et töötajad ühtegi sisekordades ette nähtud ja nõutud teavituskanalit oleksid kasutanud. Suulise teavituse fakti on kahjuks väga keeruline kinnitada või ümber lükata.  

On selge, et kontroll töötajate tegevuse üle ei olnud piisav, seoses sellega lahkus ametist üksuse juht, kelle ülesanne oli tagada laste turvalisus ja meie ettevõtte väärtustele vastav töö. Meie põhiväärtused on lugupidamine, julgustus, leidlikkus ja usaldusväärsus, me ei tolereeri ühtegi vastukäivat tegutsemisviisi. 

Samuti on oluline, et samasid vihjeid kontrollisid nii politsei kui prokuratuuri töötajad põhjaliku uurimise käigus. Kuigi artiklis süüdistati ka politseid selles, et info kadus politseitoimikutest, siis oleme kindlad politsei ja prokuratuuri uurimise sõltumatuses. Meil ei ole vähematki põhjust uskuda, et toimikutest midagi ära kaob.  

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!