Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Valga Jaama kodu täidab unistusi

Valga Jaama kodu täidab unistusi

2022. aasta juuli alguses kolisid Valga Jaama kodusse elanikud Võisiku, Põltsamaa Kingu ja Tapa kodudest. Elanike muljed kolimiste päevadel olid erinevad: kes oli vaimustuses oma enda toast, kes rõõmustas, et sai sõbraga samasse korterisse. Kes ütles tunnustavalt, et siin on kõik nii uus ja ilus, nii kaasaegne. Kas saame seda kõike kasutada? Ja loomulikult tunti huvi, kas me poodi saab, kas kuhugi väljasõite tehakse, kas külalised võivad tulla. Veel kostusid repliigid: mina tahan tööd teha, et raha teenida. Kõik need ärevused, elevused, erutused on nüüdseks möödunud ja meie igapäevaelu on oma rütmi saavutanud.

Avastame Valgat

Elanikele meeldib käia linnas jalutamas, leiame uusi huvitavaid kohti, kus miskit põnevat asub ja toimub. Leidsime välitrenažöörid Pedele jõe äärest. Suure haigla ligidal on kena park teeradade ja pinkide ning tiigi ja partidega, kus mõnus jalutada ja puhata. Discgolfi raja leidsime ja saime ka harjutada. Poisid on kalal käinud. Ikka ja jälle on midagi uut siinsamas kõrval vaksalis, uudistame ronge ja jälgime nende tulekut minekut. Pikisilmi ootame, millal saab remonditud Valga linna ainus ujula. Valga Muuseumis oleme pea kõik näitused üle vaadanud ja Kultuurikeskuses käime kinos ja etendusi vaatamas. Linnas toimuvad üritused ja kontserdid ei toimu ilma meie elaniketa.

Tublid õppurid

Valgas on hea võimalus kutset omandada Valgamaa Kutseõppekeskuses. Meie elanikel Margusel ja Indrekul on veel pooleli abikoka õpingud, on jäänud veidi minna ja oktoobris saabki kool läbitud. Indreku ja Marguse jutust teame, et õppimine küll raske aga huvitav. Eriti meeldib neile õppeköögis päriselt süüa teha. Õpitut said poisid kinnistada kahekuise tööpraktika ajal, mõlemad olid praktikal Tõrva Kodus. Sealsed töötajad kiitsid poisse väga ja ütlesid, et neil oli sel ajal endil palju lihtsam ja said pühenduda tegutsemisele oma elanikega. Praktika andis poistele enesekindlust juurde ja lisaks söögitegemise oskuste lihvimisele said nad ka kogemuse sõita ühistranspordiga Valga ja Tõrva vahel.

Täidame unistusi

Meie elanike suureks unistuseks oli käia ära välismaal ja suures loomaaias. Neid ühildades valiti selle suve suureks eesmärgiks reis Riia Loomaaeda. Plaanisime pikalt ja teoks sõit saigi. Kõik olid rahul, aga üks asi jäi kripeldama – karusid ei nähtud. Õnneks saame selle parandada näiteks Alaveski loomaparki külastades.

Valga Jaama kodu esimese aasta tähtpäeva tähistasime tagasihoidlikult. Meie toitlustusteenindaja Kaisa-Helena tegi elanike abiga suure maitsva tordi, mida ühiselt sõime ja tiimijuht Ene-Aet tunnustas tublisid elanikke tänukirjaga. Töötajad omalt poolt pidasid meeles ja tunnustasid juhte, see oli igati meeldiv ja tore üllatus. Aitäh Valga Jaama meeskond, et panustate meie elanike unistuste täitumisse!

Ene-Aet Sööt, Valga Jaama tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!