Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Valkla Kodu tegevusjuhendajad ja elanikud valmistasid loomadele söögimaja

Valkla Kodu tegevusjuhendajad ja elanikud valmistasid loomadele söögimaja

Valkla Kodu on Eesti ainuke erihoolekandeasutus, kuhu suunab inimesed teenusele kohus ning kus elanikud ei saa omatahtsi krundilt väljapoole liikuda. See tähendab, et sealsetel töötajatel on vaja mõelda välja tegevusi, mis elanikke köidaks, neile tegevust annaks ja samuti aitaks neil oma pehmema poolega kontakti leida.

Sel aastal lükati tegevusjuhendajate Jaak Jalasti ja Karl Kuuseoja eestvedamisel käima üks topeltkasulik tegevus – metsa rajati loomade söögimaja.

Kuidas idee sündis ja miks see kõigile meeldib, räägivad Jaak ja Karl ise.

“Idee loomade söögimaja ehitamiseks tuli meil ükskord öövalvet pidades. Jututeemaks olid tookord Valkla Kodu plussid ja miinused. Leidsime, et üheks suurimaks plussiks on kodu asukoht kauni looduse keskel. Kuidas aga seda ära kasutada, kui kodu elanikud ei saa igapäevaselt asutuse territooriumilt lahkuda?

Pärast erinevate variantide kaalumist jõudsime loomade söögimaja mõtte juurde. Miks mitte ehitada koos kodu elanikega loomade söögimaja ja paigaldada sinna rajakaamera, mis pildistab nii öösel kui päeval kõiki “külastajaid” ja saadab pildid läbi mobiilsidevõrgu töötajate e-mailile?

Ehitusmaterjal oli meil endal olemas. Vaja oli vaid leida rajakaamera. Ning maaomanik, kes annaks loa söögimaja enda maa peale ehitada. Rajakaamera hankis meie ettevõtte keskkontor, hea kolleeg Urmas pakkus välja söögimaja ehituseks ilusa koha temale kuuluval kinnistul. Urmase kinnistu sobis projekti jaoks ideaalselt – piisavalt lähedal Valklale ja piisavalt kaugel mürast ja kärast, mis loomi heidutaksid. Asukoht on hea ka selle poolest, et talvel on sinna lihtne ligi pääseda.

Söögimaja ehitasid koos meiega Valkla Kodu elanikud Andrei, Randy ja Sten. Vedasime koos ehitusmaterjali, kõik said mõõta ja saagida ning akutrelliga kruve lasta. Kokku võttis ehitus aega kaks pealelõunat. Kaamera aitas paigaldada Arne. Kaamera on varustatud mahuka akuga ja paigutatud veekindla mahuti sisse, mis peaks tagama tema pika kasutusaja.

Nüüd saavad meie kodu elanikud “näha” aia taha ja jälgida loomade toimetamist looduses. Hea meelega viivad nad söögimajja heinu ja soola, sest see annab võimaluse õues olla ja koos teistega toimetada. Ja loomulikult on pärast ju põnev koos oodata, kes maja juurde sööma tulevad!

Loomi ootame sööma põhiliselt talvekuudel, kui looduses sööki vähemaks jääb.”


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!